اخبار روز

تخفیف در قیمت بلیط مترو! / بلیط های مترو چندارزان شده است یا گران؟

کاهش یک فوریتی قیمت بلیت مترو در دستور کار صد و چهل و هشتمین جلسه شورای شهر تهران قرار گرفت.

مهدی چمران در ابتدای این نشست گفت: اگرچه کار بسیار سختی است اما تلاش می کنیم از مدیریت شهری برای کاهش قیمت بلیت مترو قدمی برداریم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه این اقدام با هدف کاهش آلام مردم و حمایت از سخنان مقام معظم رهبری است، گفت: قیمت بلیت مترو از 3770 تومان به 3400 تومان و از 2850 تومان به دو افزایش یافته است. کاهش.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تاکسی از بخش خصوصی است، نمی توان زیاد وارد شد، اما در مترو تلاش می کنیم قدمی برداریم و شورا و شهرداری برای جبران مابه التفاوت قیمت بودجه اختصاص دهند، زیرا به نفع شهر و شهروندان است.

چمران همچنین تصریح کرد: حتی اتوبوس ها هم متعلق به بخش خصوصی است و نمی توانیم به آنها فشار بیاوریم و برای اتوبوس ها به صرفه نیست. اتوبوسرانی ها به دلیل اینکه باید 500 میلیون تومان هزینه کنند حتی خودروهای خود را تعمیر نمی کنند.

وی با بیان اینکه کاهش این عدد مهم نیست، بلکه پیامش مهم است، خاطرنشان کرد: برای کاهش این گرانی ها و تورم ها چنین کاری انجام داده ایم. انتظار نداریم فردا انجام شود و 15 روز فرصت داریم تا کاهش نرخ را اجرا کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه چنین اقدامی از نظر کارشناسی صحیح نیست، اما جنبه های روانی آن در جامعه حائز اهمیت است، گفت: می دانیم که این اقدام برای شرکت مترو سخت است اما پیشنهاد می کنیم با این موارد موافقت شود. دو اقدام فوری و کاهش نرخ.

در ادامه اعضای شورای شهر تهران با فوریت این موضوع موافقت کردند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا