دانستنی ها

یک ترفند عالی برای سریعتر به خواب رفتن

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که اغلب در به خواب رفتن مشکل دارید، یک تکنیک تنفسی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند آرام شوید و راحت تر به خواب بروید. در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد تکنیک تنفس 8-7-4 بدانید، نحوه انجام آن و اینکه چگونه می تواند به شما کمک کند به خواب بروید آورده شده است.

بر اساس گزارش های برتر، خواب خوب شبانه بخش مهمی از حفظ سلامت کلی بدن است. اما بسیاری از مردم برای دریافت 7 ساعت خواب توصیه شده در شب تلاش می کنند. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که افراد برای به خواب رفتن مشکل دارند این است که وقتی به رختخواب می‌رویم و برای خواب آماده می‌شویم، ذهن ما با افکار زیادی بمباران می‌شود. در همین حال، تکنیکی به نام تکنیک تنفس 4-7-8 می تواند به آرامش ذهن شما کمک کند و شما را از این افکار منحرف کند و به تدریج به خواب بروید.

اگرچه ایده پشت این روش درمان همه مشکلات خواب نیست، اما راهی برای یافتن آرامش و کاهش اضطراب ارائه می دهد که می تواند به شما کمک کند راحت تر به خواب بروید.

تکنیک تنفس 8-7-4 چیست؟

این تکنیک همچنین به عنوان “تنفس آرامش بخش” شناخته می شود، برای آرام کردن فردی با ریشه های قدیمی در تمرین یوگا پرانایاما طراحی شده است، اما متخصص پزشکی یکپارچه دکتر Dr. توسط اندرو ویل پشتیبانی می شود و شامل 4 بار دم و 7 بار حبس نفس است. بازدم را برای یک ثانیه و سپس 8 شمارش.

چگونه تکنیک تنفس 8-7-4 را انجام دهیم؟

دکتر. اندرو ویل چندین ویدیو از انجام این روش دارد. این مراحل را دنبال کنید تا تکنیک 4-7-8 را درست انجام دهید.

پشت خود را صاف کنید و بنشینید.

نوک زبان خود را به برجستگی بافت پشت دندان های جلویی بالا بچسبانید و در طول این تمرین آن را نگه دارید.

از طریق دهان بازدم کنید.

دهان خود را ببندید و چهار بار از طریق بینی نفس بکشید.

نفس خود را هفت بار حبس کنید.

از طریق دهان خود بازدم کنید و تا هشت بشمارید.

این چرخه را چهار بار تکرار کنید.

هرچه بیشتر تکنیک 4-7-8 را تمرین کنید، بهتر آن را درک خواهید کرد و بدن شما بیشتر به آن به عنوان راهی برای مدیریت استرس و اضطراب عادت خواهد کرد.

چگونه تکنیک تنفس 8-7-4 می تواند به خواب کمک کند؟

این روش می تواند به فعال شدن سیستم عصبی پاراسمپاتیک که مسئول آرامش و هضم است کمک کند. به این ترتیب فعالیت سمپاتیک کاهش می یابد و بدن راحتتر به خواب می رود. این تکنیک بر ضربان قلب و فشار خون نیز تأثیر می گذارد.

آوین احمدی

آوین هستم سردبیر رسانه پی ام آپ که از جدیدترین ترند های روز برای شما خبر قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا