اخبار روز

“یاس خضر” خواننده محبوب عراقی‌ها دار فانی را وداع گفت!/ عکس

از میان آثار ارزشمند این هنرمند، می‌توان به ترانه‌های ماندگاری مانند “البنفسج”، “أه يا ليل”، “أنا دليت نار الحب”، “أجمل يوم”، “وداعاً يا حزن”، “على شط الفرات” و “مسافرين” اشاره کرد.

«یاس خضر» خواننده سرشناس عراقی درگذشت. او به “صدای زمین” معروف بود.

“یاس خضر” یکی از خوانندگان مشهور و سنتی عراق بود که شهرت و محبوبیتش به زودی از مرزهای این کشور فراتر رفت و بسیاری از دوستداران او در منطقه برای حضور در کنسرت‌هایش جمع می‌شدند.

در شامگاه جمعه، ۱۰ شهریور، “یاس خضر” در سن ۸۵ سالگی در بغداد دار فانی را وداع گفت و برای دوستدارانش به تنهایی باقی‌ماند.

“یاس خضر”، هنرمند موسیقی اصیل و سنتی عراق، در اواخر مرداد ماه، به دلیل بیماری قلبی شدید، در بیمارستان قلب و عروق “ابن سینا” در بغداد بستری شد. او در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده بود، اما تلاش‌های پزشکان برای بهبود وضعیت‌اش نتیجه نداشت و متاسفانه در شامگاه جمعه ۷ شهریور از دنیا رفت.

یاس خضر قبل از اینکه به بیماری قلبی مبتلا شود، در حال تولید و رونمایی از ۳ ترانه جدید بود. از میان آثار برجسته‌ای که او تا کنون خلق کرده است، می‌توان به ترانه‌های “البنفسج”، “أه يا ليل”، “أنا دليت نار الحب”، “أجمل يوم”، “وداعاً يا حزن”، “على شط الفرات” و “مسافرين” اشاره کرد.

“ياس بن خضر بن علی القزوينی الحسینی”، متولد شهر نجف، در صنعت موسیقی عراقی به عنوان یکی از مشاهیر و برجسته‌ترین هنرمندان این سبک شناخته می‌شود.

نگین یوسف پور

نگین یوسف پوریان هستم از شهر سمنان و بعنوان سردبیر این رسانه جدیدترین اخبار روز رو برای شما قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا