اخبار روز سینما

آمار فروش هفتگی سینماها/نصف شدن فروش فسیل!

فیلم کمدی «فسیل» که پیش از اکران با فروشی معادل 9 تا 10 میلیارد تومان در صدر جدول قرار داشت، پس از بازگشت به سینماها در هفته اول اکران نیمی از آن روزها را فروخت گیشه خود را به رقم 5 میلیارد و 200 میلیون تومان رساند.

به گزارش پی ام آپ، فیلم کمدی فسیل در اولین هفته اکران پس از تعلیق توانست با فروش 5 میلیارد و 200 میلیون تومانی در صدر جدول فروش هفتگی باقی بماند و این در حالی است که  فیلم کریم امینی پیش از توقف معمولا هفته‌ای 9 تا 10 میلیارد تومان فروش می‌کرد. این هفته 129 هزار و 256 مخاطب بیننده فسیل را تماشا کردند. فیلم فسیلی با این فروش مجموع گیشه خود را به 230 میلیارد تومان رساند. تعداد کل بینندگان این فیلم 5 میلیون و 319 هزار و 903 نفر است.

رتبه دوم جدول فروش هفتگی همچنان در اختیار دیگر فیلم کریم امینی یعنی «شهر هرت» است. فروش هفتگی این فیلم نسبت به روزهای قبل از توقف فیلمبرداری تغییر چندانی نکرده است. این فیلم با جذب 95 هزار و 114 بیننده توانست 3 هزار و 873 میلیون تومان بفروشد. «شهر هرت » در مجموع نزدیک به 39 میلیارد تومان فروش داشت.

فیلم «کت چرمی» به دلیل غیاب کمدی در صدر جدول فروش هفتگی قرار گرفته بود اما با بازگشت این آثار به اکران سینما به رتبه سوم سقوط کرد. هفته گذشته 20 هزار و 387 بیننده به تماشای این فیلم نشستند و گیشه هفتگی آن را به 970 میلیون تومان رساند. اولین اثر حسین میرزا محمدی از ابتدای اکران تا 18 مرداد 12 میلیارد و 897 میلیون تومان فروش داشته است.

عروسی مردم به کارگردانی مجید توکلی دیگر فیلمی است که پس از چند هفته وقفه به اکران سینما بازگشته است. این فیلم در اولین هفته فروش خود پس از بازگشت به فروش 597 میلیون تومانی دست یافت و توانست 14 هزار و 674 بیننده را راهی سینماها کند. این فیلم در آستانه ورود به گیشه 7 میلیارد تومانی است.

کمدی «آهنگ دو نفره» به کارگردانی آرزو ارزنش با فروش 473 میلیونی پنجمین فیلم جدول فروش هفتگی تومان است. این کمدی در مجموع موفق به فروش 17 هزار و 774 میلیون تومانی شده است که از ابتدای کار تاکنون 415 هزار و 806 تماشاگر این اثر را دیده اند.

فیلم های «مصلحت» با فروش هفتگی 411 میلیون تومان، «سه کام حبس» با فروش هفتگی 365 میلیون تومان، «معجزه عشق» با فروش هفتگی 338 میلیون تومان، «شهرک» با فروش هفتگی 181 میلیون تومان و در نهایت با فروش هفتگی 140 میلیون تومان میلیون ها تومان خود را به رده های ششم تا دهم جدول فروش هفتگی اختصاص داده اند.

آوین احمدی

آوین هستم سردبیر رسانه پی ام آپ که از جدیدترین ترند های روز برای شما خبر قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا