اخبار روز

استقبال خانوار از کالابرگ الکترونیکی خوب بوده است!/جزئیات

به گزارش پی ام آپ، علیرضا عسگریان در خصوص اینکه برخی انتقاد می کنند که استقبال از کالابرگ‌ها آنطور که باید نبوده است، گفت: استقبال خوب و آبرومندانه بوده و با توجه به اطلاعاتی که داریم در حدود در 10 روز، بیش از 600000 خانوار این کالابرگ‌ها را دریافت کرده اند.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه ممکن است رفتار دهک ها متفاوت باشد، تصریح کرد:دهک یک تا ۳ معمولا دهک‌های آسیب‌پذیر هستند و امکان دارد رفتارشان با دهک‌های دیگر تفاوت داشته باشد این‌ها معمولا ممکن است این پول را همان روز‌های اول جا‌های مختلفی خرج و هزینه کنند. ما به دهک‌های بالاتر بیائیم امکان دارد تغییراتی ایجاد شود، چون رفتار‌ها تغییر می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: به هر حال زیرساخت ها آماده است و قیمت‌ها مربوط به سال ۱۴۰۱ است مردم می‌توانند خرید کنند و یا نکنند، آزاد هستند.

عسگریان در پاسخ به اینکه قیمت‌ها مربوط به اردیبهشت سال ۱۴۰۱ است یا شهریور این سال، بیان کرد: متوسط ۲ ساله ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ را گرفتند که منصفانه‌ترین حالت باشد؛ چراکه برخی می‌گفتند اردیبهشت سال ۱۴۰۱ بعضی عنوان می‌کردند تیر و مرداد ۱۴۰۱ در نظر گرفته شود که نهایتاً گفتند بین سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ یک متوسط در نظر بگیریم و قیمت‌ها را دیگر ثابت کنیم که این بحث و گپ هم در این میان از بین برود.

وی در خصوص این‌که برخی ممکن است جابه‌جایی دهک برای دریافت یارانه‌ها پیدا کرده باشند، حال اگر آزمون وسع این افراد تائید شود، کالابرگ به این اشخاص تعلق می‌گیرد، عنوان کرد: بله، اگر دهک به ریز ۵ بیاید حتما تعلق خواهد گرفت دهک بالاتر برسد تعلق نمی‌گیرد.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: نکته اصلی این است که به این افراد یارانه می دهند اما این امتیاز جدید به آنها داده نمی شود، یعنی فردی که در رتبه پنجم است. دهک اگر دهک شما به ششم برسد 300000 تومان دریافت می کنید اما مشوق 120000 تومانی دریافت نمی کنید. توجه داشته باشید که مشوق سبد در حال حاضر برای 5 دهک بالا است.

منبع: ایلانا


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا