دانستنی ها

غذاهای بسیار فرآوری شده اثراتی شبیه سیگار دارند!/ویدئو

دو مطالعه و تحقیق جدید نشان می دهد که غذاهای بسیار فرآوری شده خطر حمله قلبی و سکته را افزایش می دهند.

به گزارش پی ام آپ، به نقل از گاردین، غذاهای بسیار فرآوری شده خطر ابتلا به فشار خون را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند و خطر حمله قلبی و سکته را افزایش می دهند.

به گفته کارشناسان کنفرانس جهانی قلب و عروق در هلند، این نتایج باید زنگ خطری برای دولت های جهان باشد و منجر به اقدام مناسب در زمینه تغذیه صنعتی شود.

غذاهای فوق فراوری شد مانند غلات سریال‌های صبحانه، پروتئین بار، نوشابه‌های گازدار، غذاهای آماده و نیمه آماده، فست فود بیش از نیمی از رژیم غذایی بریتانیا و آمریکا را تشکیل می‌دهد.

دو مطالعه گسترده در کنفرانس جهانی قلب و عروق نشان می دهد که غذاهای بسیار فرآوری شده اثرات مضری بر قلب و عروق خونی دارند.

اولین مطالعه بر روی 10000 زن در طول 15 سال انجام شد. در این مطالعه مشخص شد کسانی که بیشترین غذاهای فوق فرآوری شده را در رژیم غذایی خود داشتند 39 درصد بیشتر از افرادی که کمتر از این مواد مصرف می کردند در معرض فشار خون بالا بودند.

فشار خون بالا خطر ابتلا به بیماری های قلبی، کلیوی و عروقی را افزایش می دهد.

غذاهای فوق فرآوری شده در مرحله تولید فرآیندهای زیادی را پشت سر گذاشته اند، سرشار از نمک و شکر هستند و حاوی مواد افزودنی و نگهدارنده هستند. آنها فیبر کمی دارند و فاقد مواد مغذی موجود در غذاهای تازه یا کم فرآوری شده مانند میوه ها، سبزیجات، ماست ساده و نان خانگی هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا