اخبار روز

وام 20 میلیون تومانی الزامی با نرخ کارمزد 4 درصد برای بازنشستگان

وام بازنشستگی یکی از مطالبات قشر مستمری بگیر است و به صورت وام ضروری، وام خرید جهیزیه و … پرداخت می شود. شرایط تضمین و بازپرداخت وام های مستمری متفاوت است. اعتبار سنواتی وضعیت ثابتی نیست و تحت تاثیر شرایط و مولفه های مختلفی است. وام بازنشستگان همواره یکی از موضوعات مورد بحث مجلس بوده است. در زیر آخرین اخبار از وام برای بازنشستگان این را بخوان

وام برای بازنشستگان

حجت کاظمی مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد از انعقاد تفاهم نامه با بانک رفاه برای پرداخت وام حیاتی 20 میلیون تومانی به بازنشستگان این صندوق همزمان با هفته دولت خبر داد.

وی گفت: پس از امضای تفاهم نامه بین صندوق و بانک صادرات که بر اساس آن به بازنشستگانی که حساب های قانونی آنها نزد بانک صادرات است وام ضروری پرداخت می شود، توانستیم تفاهم نامه ای را با بانک صادرات امضا کنیم. با پیگیری تفاهم نامه مشابه با بانک رفاه، حدود 45 هزار مستمری بگیر که حسابشان درست است، وام ضروری 20 میلیون تومانی با کارمزد 4 درصد و اقساط 24 ماهه در بانک رفاه دریافت کنند.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی فولاد افزود: مستمری بگیران واجد شرایط می توانند از روز شنبه 20 شروع به کار کنند شهریور برای دریافت وام الکترونیکی در ماه 1402 به سایت توفود فولاد مراجعه کنید.

کاظمی گفت: با توجه به اینکه حساب حقوقی بخشی از مستمری بگیران صندوق نزد بانک ملی است، در تلاش هستیم تا تفاهم نامه ای مشابه با این بانک منعقد کنیم و پیگیری های ما در این زمینه ادامه خواهد داشت. مراحل ثبت نام ملزومات.» وام بازنشستگان اعلام شد.

صندوق بازنشستگی فولاد در اطلاعیه ای اعلام کرد: به اطلاع بازنشستگان محترم صندوق فولاد می رسانیم که مراحل ثبت نام وام بازنشستگی ضروری صندوق به نفع این عزیزان کاملا غیرفعال شده و از بازنشستگان محترم استقبال می شود. ثبت نام کنید.» برای این کار به neservices.irsbf.ir مراجعه کرده و برای دریافت وام اقدام کنید.

در این مدت شرط داشتن دو فرزند تحت تکفل حذف شد اما شرط سقف جدید حقوق اضافه شد. مستمری بگیری که بیش از 15 میلیون تومان حقوق بگیرد وام تعلق نمی گیرد.

یک مستمری بگیر از شرایط دریافت وام 20 میلیون تومانی کارگران بازنشسته انتقاد کرد.

ثبت نام نوبت دوم وام بیست میلیون تومانی بازنشستگان آغاز شد. شرایط دریافت وام با دوره قبل کمی متفاوت است. سید احمد حسینی (کارگر بازنشسته اهواز) در این خصوص به ایلنا گفت: به نظر می رسد همیشه سعی می کنند به پای بازنشستگان سنگ بزنند.

وی می گوید: در این مدت شرط داشتن دو فرزند تحت تکفل حذف شد، اما شرط جدید سقف حقوق اضافه شد. مستمری بگیر بالای 15 میلیون تومان وام تعلق نمی گیرد!

به گفته حسینی پانزده میلیون نیمی از خط فقر و برابر با اجاره خانه است. آیا بازنشسته ای که ماهیانه 15 میلیون حقوق می گیرد، پولدار و نیازمند است؟

این بازنشسته می گوید: 35 سال سابقه پرداخت بیمه تخصصی دارم و نسبت به کسانی که حق بیمه را به حداقل می رسانند بیشتر به سازمان پرداخت کرده ام. عدالت ایجاب می کند که نسبت به پرداختی که در دوران بازنشستگی دریافت کردم از مزایا و امکانات بیشتری بهره مند شوم، ناگفته نماند که شما واجد شرایط دریافت وام نیستید!

اعتبار تسهیلات در طرح مروارید پنج میلیارد ریال با نرخ سود 23، 20 و 17 درصد است و در قالب این طرح، مشتریان می توانند طبق قوانین و مقررات، نزد بانک ملی ایران سپرده گذاری کنند. بانک مرکزی و پس از انقضای حداقل 6 ماه با توجه به شرایط می توانند از تسهیلات بهره مند شوند.

این طرح در قالب قرارداد مرابحه است و جامعه هدف افتتاح حساب اشخاص حقیقی و حقوقی و جامعه هدف دریافت کننده تسهیلات همه افراد خواهد بود.

این به اشخاص حقوقی (سازمان ها و شرکت ها) اجازه می دهد تا در ازای امتیازهای دریافتی، یک حساب طرح ویژه افتتاح کرده و کارمندان خود را در بانک ثبت نام کنند.

بازپرداخت کلیه تسهیلات مربوط به پروژه به صورت ماهانه به صورت مساوی و متوالی انجام خواهد شد.

همچنین متقاضی می تواند پس از گذشت حداقل 6 ماه از افتتاح حساب، امتیاز دریافت تسهیلات زیربنای این دستورالعمل را به دیگران منتقل کند.

هیچ محدودیتی برای انتقال امتیاز توسط افراد به افراد مختلف و قبول امتیاز از دیگران وجود ندارد.

به ازای هر 10 میلیون ریال در هر ماه یک امتیاز به مشتری واریز می شود و مبنای محاسبه امتیاز حداقل موجودی روزانه حساب طرح ویژه می باشد.

این طرح به منظور پاسخگویی به نیاز تمامی مشتریان طراحی شده است و متقاضیان می توانند برای دریافت این تسهیلات با شعب بانک ملی ایران تماس بگیرند.

اعتبار فوری از بانک رسالت

به شرط داشتن حساب بانکی در آن بانک و گردش حساب می توانید از بانک رسالت وام بگیرید. اما بسیاری از افراد از شرایط و ضوابط کامل اخذ وام از این بانک بی اطلاع هستند.

وام اکسپرس بانک رسالت از آنجایی که بانک رسالت تمامی خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه می کند و نیازی به مراجعه حضوری به بانک نیست، هیچ اتلاف وقت و صف های طولانی در بانک وجود ندارد. بنابراین افراد زیادی به دنبال دریافت وام فوری از بانک رسالت هستند. در حالی که گرفتن وام از بانک رسالت آسان است، اما حداقل چند روز طول می کشد تا وام در حساب شما ظاهر شود.

اگر علاقه مند به اخذ وام از این بانک هستید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا شرایط وام بانک رسالت را بررسی کنیم.

شرایط وام از بانک رسالت چگونه است؟

برای دریافت وام فوری از بانک رسالت در سال 1402 دو راه دارید:

شما در بانک رسالت سپرده دارید. در این صورت، می توانید پس از ارزیابی تجهیزات و اعتبارسنجی (هر دو به صورت آفلاین در برنامه iCup) برای اعتبار خود اقدام کنید.

هیچ سپرده ای نزد بانک رسالت ندارید. در این صورت می توانید از خدماتی به نام «کارگزاری وام» استفاده کنید و وام بگیرید.

شرایط اعتبار بانک رسالت

جزئیات شرایط

حداکثر مبلغ وام 200 میلیون تومان می باشد

کارمزد 2 درصد

به ضامن نیاز دارم، بله برای رتبه بندی اعتباری مربوطه

حداقل و حداکثر دوره بازپرداخت به ترتیب 12 و 60 ماه است

در جدول شرایط وام بانک رسالت فوق، جزئیات این تسهیلات برای اعطای افراد حقیقی را به تفصیل بیان کرده ایم. در بخش زیر این شرایط را با جزئیات بیشتری بررسی کرده ایم:

وام گیرنده باید در بانک قرض الحسنه رسالت حساب بانکی فعال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا