اخبار روز

واریز بدون بررسی یارانه برای ۷۸ میلیون نفر ایرانی!


به گزارش پی ام آپ، مهدی طغیانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با همه مشکلات موجود در کشور چقدر در حوزه‌های رفاهی خرج می‌شود؟ حدود ۲۴۵ همت در بخش آموزش، حدود ۳۹۰ همت در بخش بهداشت و درمان، ۱۰۰ همت در بخش یارانه نقدی و ۱۰۰ همت یارانه نان هزینه می‌شود. تبصره ۱۶ وام‌های قرض‌الحسنه ازدواج و فرزندآوری و تبصره ۱۸ وام‌های اشتغالزایی را هم باید به فعالیت‌های رفاهی اضافه کرد. البته در شرایط تورمی اگر این‌ها هم نباشد مشکلات بیشتر می‌شود.

طغیانی ادامه داد: در شرایط تحریم باید در این زمینه ها بهتر عمل کنیم. در حال حاضر به سه دهک نفری ۴۰۰ هزار تومان و به دهک‌های دیگر نفری ۳۰۰ هزار تومان یارانه نقدی می‌دهیم.

یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در مجموع به 78 میلیون نفر یارانه نقدی می دهیم اما بررسی نمی کنیم که چند نفر به این یارانه نیاز دارند و به چند نفر باید یارانه بیشتری بدهیم.

دهک‌بندی یارانه نقدی تغییر می‌کند

چندی پش وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس طرح جدید بر اساس شاخص های اقتصادی، یارانه مجددا بررسی و به مردم اعلام می شود.

سید صولت مرتضوی بیان کرد: طبق قانون هر ۶ ماه یکبار دهک‌بندی‌ها بررسی می‌شود، پایگاه رفاه ایرانیان موضوع دهک‌بندی یارانه آحاد مختلف را بررسی و به آن‌ها اعلام می‌کند.

وی افزود: شاخص‌های مختلفی مانند تراکنش‌های بانکی، مالکیت خانه و خودرو، درآمد خانوار و سایر عوامل بر دهک‌بندی‌ها تأثیر می‌گذارد که گاهی صدک‌ها میلی‌متری تغییر می‌کند.

وزیر تعاون، کار و تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه دهک‌بندی یارانه ها بر عهده ماست، گفت: اگر کسی نسبت به دهک‌بندی اعتراض دارد می‌تواند از طریق مراجعه به ستاد وزارت کار و یا از طریق سامانه حمایت، اعتراض خود را ثبت کند ماهانه اعتراض‌ها بررسی و به سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: احتمال خطا در اعشاری شدن یارانه ها پنج درصد است که اکنون مراجعات به ستاد وزارتخانه و سامانه محدود است و همکاران ما از وزارت کار موظف به پاسخگویی هستند.

مرتضوی با تاکید بر اینکه در عشریه یارانه ها به شاخص های مختلف اقتصادی توجه می شود، گفت: نه تنها درآمد سرپرست خانوار محاسبه می شود، بلکه درآمد اعضای خانواده نیز بررسی می شود.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا