اخبار روز

نخست وزیر اوکراین: هیچ گونه صلحی با روسیه نخواهیم نداشت! / افزایش حملات به خاک روسیه توسط اوکراین!

مدتی است که جنک بین اوکراین و روسیه شروع شده و هیچ یک از طرفین حاضر به صلح با یکدیگر نیستند. حال نخست وزیر اوکراین نیز اعلام کرده است که هر گونه صلح با روسیه به معنای شکست اوکراین است و ما این جنگ را تا نابودی توانایی‌های روسیه ادامه خواهیم داد.

میخائیلو پودولیاک روز جمعه مذاکرات صلح با روسیه را در شرایط کنونی رد کرد و افزود که هرگونه مذاکره با مسکو به معنای “تسلیم” اوکراین و حامیان آن است.

وی ادامه داد که اوکراین حملات “عوامل” و “پارتیزان‌ها” به خاک روسیه یا مناطق تحت کنترل این کشور را افزایش داده است.

پودولیاک همچنین مدعی شد: خصومت ها به تدریج در حال انتقال به قلمرو فدراسیون روسیه است.

به گزارش رویترز، حملات هواپیماهای بدون سرنشین به خاک روسیه در هفته های اخیر افزایش یافته و هفته گذشته به اوج خود رسیده است. این بدان معناست که شش منطقه در روسیه هدف حملات هواپیماهای بدون سرنشین بوده است.

مشاور رئیس جمهور اوکراین در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: نیروهای مسلح این کشور در ضدحمله علیه روسیه در حال پیشروی هستند و کشورهای غربی در ماه های آینده کمک های تسلیحاتی جدیدی به کی یف خواهند داد.

پودولیاک توضیح داد که «هر فرآیند مذاکره با روسیه به معنای تسلیم شدن اوکراین و جهان دموکرات خواهد بود.» وی افزود که متحدان غربی اوکراین درک می کنند که امکان «آشتی» با مسکو وجود ندارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر شرکای ما آگاه هستند که این جنگ بر اساس راه حل سازش پایان نخواهد یافت.

پودولیاک تاکید کرد: یا با استفاده از تجهیزات نظامی قابلیت‌های روسیه را از بین می بریم یا اینکه جنگ تا مدتی با شدت فعلی ادامه خواهد داشت.

نگین یوسف پور

نگین یوسف پوریان هستم از شهر سمنان و بعنوان سردبیر این رسانه جدیدترین اخبار روز رو برای شما قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا