اخبار روز سینما

دلایل قطعی شدید اینترنت در تهران!

آخرین آمار سایت «سپیدتست» حاکی از آن است که سرعت اینترنت ثابت یک محدوده افزایش یافته و اینترنت موبایل در کشور ما یک محدوده کاهش یافته است. اینترنت همراه در تهران نیز هفت پله سقوط کرده است.

در آمار جدید ارائه شده توسط وب سایت جهانی اسپیدتست برای ماه آوریل (12 فروردین تا 10 اردیبهشت ماه) به افزایش سرعت اینترنت ثابت و کاهش یک پله ای سرعت اینترنت همراه در کشورمان اشاره شده است.

بر اساس این آمار جدید که بر اساس شاخص «میانگین» است، اینترنت ثابت ایران با یک رتبه ارتقا نسبت به ماه گذشته به جایگاه ۱۴۶ رسید. سرعت دانلود اینترنت 11.97 مگابایت بر ثانیه، سرعت آپلود 2.28 مگابایت بر ثانیه و تاخیر 30 میلی ثانیه است. در این آمار سرعت دانلود و آپلود نسبت به ماه گذشته افزایش یافته است اما تاخیر همچنان 30 میلی ثانیه است.

افت یک موقعیت اینترنت موبایل در آمار این ماه، سرعت دانلود را به 35.98 مگابایت بر ثانیه، سرعت آپلود را به 10.95 مگابایت بر ثانیه و تاخیر را به 29 میلی ثانیه رسانده است.

در رتبه بندی پایتخت های جهان که به تازگی در آمار این سایت گنجانده شده است، اکنون تهران در بین پایتخت های جهان با 7 رتبه کاهش در اینترنت همراه و 162 رتبه در اینترنت ثابت با 2 غرفه به رتبه 86 رسیده است.

بر اساس شاخص «میانه» سرعت دانلود اینترنت موبایل در تهران 35.54 مگابیت بر ثانیه، سرعت آپلود 10.58 مگابیت بر ثانیه و تاخیر 24 میلی ثانیه است.

در بخش اینترنت ثابت، سرعت دانلود «میانگین» اکنون 13.19 مگابیت در ثانیه، سرعت آپلود 2.72 مگابیت بر ثانیه و تأخیر 28 میلی ثانیه است.

این وب سایت برای سنجش رتبه و کیفیت اینترنت در کشورهای جهان از شاخص Median Index که نقطه میانی داده های آماری است استفاده می کند.


خبر پیشنهادی

سلبریتی های معروف اگر در دوره کلاسیک بودند چه شکلی می شدند!

مشاهده خبر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا