اخبار روز سینما

روایتی از لحظات قبل از شهید شدن طیب حاج‌رضایی و ‌اسماعیل رضایی به کارگردانی بهروز افخمی! / روایتی متفاوت از قیام خونین 15 مرداد!

بهروز افخمی یکی از کارگردانان و نویسندگان ایرانی است که نماینده مردم تهران در ششمین دوره مجلس شورای اسلامی بوده‌است. این کارگردان قصد دارد فیلمی از آخرین لحظات مرگ شهید طیب حاج‌رضایی و ‌اسماعیل رضایی را به تصویر بکشد. فیلمبرداری این فیلم از شب قبل استارت خورده است.

پایگاه تحلیلی خبری پی ام آپ ، فیلمبرداری جدیدترین ساخته بهروز افخمی همزمان با روز خبرنگار با روایت خبرنگاری از آخرین ساعات زندگی شهید طیب حاج‌رضایی و ‌اسماعیل رضایی آغاز شد.

فیلم “صبح اعدام” جدیدترین اثر بهروز افخمی به تهیه کنندگی علی شیرمحمدی با محوریت قیام خونین 15 خرداد سال 1342 است که طبق اعلام روابط عمومی فیلم از شب گذشته 17 مرداد در تهران جلوی دوربین رفت.

«صبح اعدام» که برگرفته از گزارش تفصیلی خبرنگار از تیراندازی و اعدام شهیدان طیب حاج رضایی و اسماعیل رضایی در روزنامه کیهان است، مصادف با روز خبرنگار استارت خورده است.

فیلم صبح اعدام افخمی برشی از لحظات پایانی زندگی این دو چهره مردمی است که بین ساعت 5 تا 6:30 صبح روز اعدام به صورت لحظه‌ای می‌گذرد. «صبح اعدام» که در ژانر تاریخی-سیاسی معاصر ساخته می شود محصول مشترک سازمان سینمایی سوره و بنیاد سینمایی فارابی است و اسامی بازیگران و عوامل آن در آینده نزدیک اعلام می شود.

افخمی زمستان سال گذشته در گفت وگو با ایسنا، درباره بازیگران فیلمش گفت: من عمدتا سعی کردم از بازیگران تئاتر استفاده کنم و تا زمانی که ماکت صدا را به عنوان یک نمایش رادیویی تولید نکنیم، نمی توانم به طور قطع بگویم که کدام بازیگر را انتخاب خواهم کرد.  اما نقش «طیب» را مسعود شریف بازی می کند. افخمی گفته بود که مسعود شریف به همراه ارسطو خوش رزم از جمله بازیگران «صبح اعدام» هستند.

وی همچنین گفت: 20 سال پیش برای اولین بار گزارشی از تیراندازی و اعدام طیب حاج رضایی و اسماعیل رضایی در روزنامه کیهان خواندم که 11 آبان در سال 1342 اتفاق افتاد، من خیلی تعجب کردم که چطور خبرنگاری که او هم در صحنه حضور داشت جرأت کرد این جزئیات را بنویسد و تعجب کردم که چطور جرات کردند چنین گزارشی را در روزنامه کیهان منتشر کنند. فیلمنامه من بر اساس گزارش روزنامه کیهان است و در واقع یک فیلم اقتباسی است. مسئله ما در «صبح اعدام» دو نفر است که قرار است اعدام شوند و در ساعات آخر می خواهیم ببینیم که چه حرف هایی به هم میزنند.

وی خاطرنشان کرد: «صبح اعدام» به صورت سیاه و سفید برای نمایش در اکران فیلمبرداری می شود. او سال گذشته تاکید کرد که با توجه به فصلی که اتفاق اصلی در آن رخ داد، یعنی فصل زمستان، فیلمبرداری باید همزمان انجام می شد، اما به دلیل تاخیر احتمالا تغییراتی در فیلمنامه ایجاد خواهد کرد.

آوین احمدی

آوین هستم سردبیر رسانه پی ام آپ که از جدیدترین ترند های روز برای شما خبر قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا