اخبار روز

آغاز پیش فروش مرحله سوم بلیت قطارهای اربعین!/جزئیات

نوشته های مشابه


به گزارش پی ام آپ، مدیرکل راه آهن گفت: قیمت بلیت اتوبوس تهران به خرمشهر حدود 800 هزار تومان تعیین شده است. اما در مورد قطارها، نرخ بلیت قطار افزایشی نداشته و قطارهای چهار نفره 390 هزار تومان تعیین شده که این نرخ برای قطارهای شش نفره کمتر است.

صالحی بیان کرد: مسافرانی که ساعت 11:40 صبح دیروز با قطار تهران را به مقصد کربلا ترک کردند، حوالی ساعت 6 صبح امروز به شلمچه رسیدند و قبل از غروب آفتاب در پنج کیلومتری حرم حضرت ابوالفضل (ع) به ایستگاه کربلا می رسند.

وی از دوبرابر شدن قطار مشهد – کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: از فردا تا پایان هفته قطار تهران به اهواز و خرمشهر را نسبت به روزهای عادی سال چهار برابر خواهیم کرد. به دلیل تقاضا در سایر استان ها، قطارهای فوق العاده ای از شهرهای زاهدان، کرمان، ساری و یزد به سمت خرمشهر و کرمانشاه ساماندهی شده است.

مدیرکل راه آهن در گفت و گو با رادیو اربعین ابتدا از حرکت مستقیم قطار از ساری به کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: امسال نیز تعداد قطارهای مشهد به کرمانشاه را دو برابر کرده ایم.

صالحی با بیان اینکه قطارهای ریل باس در مسیر رفت‌وبرگشت خرمشهر – شلمچه به‌ طور رایگان زائران اربعین را جابجا خواهند کرد، افزود: دو دستگاه ریل باس با ظرفیت ۸۰۰ نفر نشسته و ۷۰۰ نفر ایستاده به‌ طور شبانه‌روزی، زائران را، اعم از کسانی که با قطار یا خودروی شخصی یا عمومی به خرمشهر آمده باشند، در مسیر شلمچه به خرمشهر و بر عکس جابه‌جا می‌کنند.

صالحی پیش از این گفته بود: «در هفته‌های منتهی به اربعین تعداد قطارها در مسیر تهران – خرمشهر را دو برابر خواهیم کرد و در هفته منتهی به اربعین با افزایش سه برابری قطار به زائران خدمات رسانی خواهیم کرد. ” اکنون به نظر می رسد که به دلیل افزایش تقاضا، این عدد به چهار برابر عدد عادی رسیده است.

به گزارش ایسنا،

اولین قطار ترکیبی تهران به مقصد کربلا برای ایام اربعین، هفته گذشته حرکت خود را آغاز کرد، بدین صورت که این مسیر از تهران تا مرز شلمچه در داخل ایران است و پس از آن از مرز شلمچه یک مسیر ۳۰ کیلومتری تا بصره با اتوبوس خواهد بود و از بصره تا کربلا نیز ادامه مسیر ریلی است.

آوین احمدی

آوین هستم سردبیر رسانه پی ام آپ که از جدیدترین ترند های روز برای شما خبر قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا