اخبار روز

سورپرایز عربستان برای میزبانی جام جهانی!/عکس

عربستان سعودی روند پیشنهاد میزبانی جام جهانی 2034 را با میزبانی یک کلانشهر جدید 1 تریلیون دلاری آغاز کرده است. شهر نئوم در سال 2017 توسط شاهزاده محمد بن سلمان به عنوان بخشی از چشم انداز این کشور برای سال 2030 با هدف تکمیل روند ساخت و ساز تا پایان این دهه اعلام شد.

این کلان شهر دارای یک مرکز صنعتی شناور و شهر بندری و همچنین یک پیست اسکی به نام تروجان است که میزبان بازی های زمستانی آسیایی 2029 شده است. یک فرودگاه و یک خط هوایی در شهر ساخته می‌شود: یک روبنای آینه‌ای به طول ۱۱۰ مایل، ۵۰۰ متر ارتفاع و ۲۰۰ متر عرض که نئوم را در نزدیکی دریای سرخ به سایر نقاط پادشاهی متصل می‌کند. همچنین ادعا می شود که سعودی ها امیدوارند این مسابقات را در تابستان برگزار کنند، اما یک تورنمنت زمستانی دور از ذهن نیست و می تواند مانند قطر 2022 بین نوامبر و دسامبر برگزار شود.

اما کشورهای اروپایی همچنان نگران وضعیت حقوق بشر عربستان سعودی هستند. سعودی ها برای جلب حمایت خود به سایر کنفدراسیون ها روی آورده اند. این شامل امضای یادداشت‌های تفاهم با کنفدراسیون‌های آفریقا و اقیانوسیه و همچنین فدراسیون‌های ملی متعدد از جمله اکوادور، غنا، هند و سنگاپور است. اما حتی اگر پیشنهاد عربستان به نتیجه برسد، به دلیل سابقه حقوق بشری این کشور، مشابه قطر، احتمالا با واکنش شدید جامعه فوتبال مواجه خواهد شد.

 

تصاویر نقشه باورنکردنی سعودی ها برای میزبانی جام جهانی/ سعودی ها کلانشهری تریلیون دلاری می سازند!

تصاویر نقشه باورنکردنی سعودی ها برای میزبانی جام جهانی/ سعودی ها کلانشهری تریلیون دلاری می سازند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا