اخبار روز

شرایط و میزان اقساط وام اربعین اعلام شد


به گزارش پی ام آپ، وام اربعین 1402 با رشد حداقل دو برابری نسبت به سال گذشته به 10 میلیون تومان رسید. به این ترتیب وام اربعین 1402 که تحت عنوان تسهیلات سفر اربعین به زائران پرداخت می شود، می تواند به نوعی یارانه خرید سهمیه ارز اربعین یا بلیط رفت و برگشت تهران-نجف باشد. شرایط دریافت وام اربعین نسبت به سال های گذشته کمی تغییر کرده است و امسال این تسهیلات تنها از طریق بانک ملی پرداخت می شود.

شرایط دریافت وام اربعین

شرایط وام اربعین نشان می دهد که متقاضی نباید چک بلامحل یا بدهی بانکی داشته باشد. از طرفی وام اربعین 1402 فقط از طریق بانک ملی پرداخت می شود و متقاضیان آن می توانند تا سقف 25 درخواست کنند. مرداد می توانند با مراجعه به یکی از شعب این بانک حساب افتتاح کنند و تسهیلات دریافت کنند.

شرایط دریافت وام اربعین به این صورت است که متقاضی باید پس از افتتاح حساب، مبلغی معادل دو میلیون و 500 هزار تومان در اختیار بانک قرار دهد و پس از مشاوره های لازم، وام اربعین را دریافت کند. 1402 دو میلیون و 500 هزار تومانی که متقاضی برای دریافت وام اربعین 1402 به بانک می دهد تا پایان دوره بازپرداخت نزد بانک باقی می ماند. بر اساس آنچه بانک ملی به عنوان شرایط دریافت وام اربعین اعلام کرده است، متقاضی تسهیلات در نهایت ظرف مدت شش ماه قادر به پرداخت اقساط و همانطور که مشخص است نرخ سود وام اربعین 1402 نیز خواهد بود. بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار 23 درصد خواهد بود.

وام اربعین 1402 در حالی به 10 میلیون تومان رسیده است که سال گذشته بسته به یک سری شرایط خاص، هر متقاضی بین 3 تا 5 میلیون تومان دریافت می کرد. وام اربعین 1402 به عنوان کمک هزینه سفر و خرید ارز اربعین پرداخت می شود.

سود وام اربعین چقدر است؟

وام اربعین تسهیلات قرض الحسنه محسوب نمی شود و به همین دلیل شامل سود ۲۳ درصدی می شود. مبلغ وام اربعین در سال 1402 به 10 میلیون تومان رسید و شرایط وام اربعین نشان می دهد که متقاضی پس از بازگشت از سفر حداکثر شش ماه فرصت دارد تا اقساط را پرداخت کند.

اقساط وام اربعین ماهانه یک میلیون و 780 هزار و 241 هزار تومان خواهد بود. به این ترتیب پس از گذشت شش ماه از آغاز پرداخت خط اربعین، متقاضی مبلغ 10 میلیون و 681 هزار و 444 تومان را به بانک ملی برمی گرداند و می توان سود وام اربعین را 681 هزار و 444 تومان در نظر گرفت.

تفاوت وام اربعین 1402 با سالهای قبل

در دریافت وام اربعین سال 1402 نسبت به سال های گذشته تفاوت هایی وجود دارد. به عنوان مثال شرط دریافت وام اربعین سال گذشته ثبت نام در سامانه سماح بود اما اکنون متقاضی این خدمت می تواند مستقیماً برای افتتاح حساب به بانک مراجعه و وام اربعین 1402 را دریافت کند. بانک ملی را شروط دریافت وام اعلام کرد، رقم تسهیلات اربعین 1402 برخلاف سال گذشته ربطی به تعداد زائران هر خانوار ندارد. سال گذشته اگر سرپرست خانواده به تنهایی به کربلا می رفت سه میلیون تومان دریافت می کرد. با اضافه شدن یک نفر از اعضای خانواده، مبلغ وام اربعین به چهار میلیون تومان و اضافه شدن دو نفر یا بیشتر، مبلغ وام را به پنج میلیون تومان افزایش می‌دهد. امسال بدون توجه به تعداد زائران یک خانواده، مبلغ وام اربعین برای هر متقاضی به 10 میلیون تومان افزایش یافت.

ارزش وام اربعین 1402

قیمت دینار عراق برای متقاضیان سهمیه ارزی اربعین با نرخ 34.8 تومان محاسبه می شود. نکته مهم این است که پول سهمیه اربعین امسال 200 هزار دینار عراقی خواهد بود و به این ترتیب خرید پول سهمیه اربعین شش میلیون و 960 هزار تومان تمام می شود. بررسی های اخیر نشان می دهد که خرید به همین میزان دینار عراقی در بازار آزاد این روزها حدود 7 میلیون و 720 هزار تومان قیمت دارد که حدود 10 درصد بیشتر است.

وام اربعین نوعی تسهیلات برای خرید ارز اربعین و هزینه های این سفر است و به این ترتیب هرکسی که موفق به دریافت تسهیلات شود می تواند آن را برای خرید ارز اربعین کنار بگذارد. از سوی دیگر، بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، قیمت بلیت رفت و برگشت تهران-نجف هشت میلیون تومان تعیین شده است، بنابراین می توان از وام اربعین 1402 برای خرید بلیت از نجف استفاده کرد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا