اخبار روز

شرایط بازپرداخت وام 750 میلیون تومانی ساخت مسکن


به گزارش پی ام آپ، حداکثر سقف ساخت مسکن برای سازندگان با استفاده از روش ها و فناوری های روز در کلان شهرها، مراکز استان ها و سایر شهرها به ترتیب 750، 650 و 600 میلیون تومان تعیین شده است که به صورت دوره ای و با پیشرفت فیزیکی پرداخت می شود. از پروژه ها در سال گذشته حداکثر سقف این تسهیلات 600 میلیون تومان بود.

استهلاک تسهیلات در سال جاری برای تعاونی های سازنده حداکثر 10 سال و برای مابقی سازندگان حداکثر 8 سال با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار است.

به گفته عباس حسینی، مدیرعامل بانک مسکن، از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه 55 درصد وام مشارکت عمرانی به طرح هایی که از فناوری های روز در چارچوب مقررات استفاده می کردند پرداخت شد.

پرداخت تسهیلات ساخت و ساز با فناوری جدید در چارچوب طرح نهضت ملی مسکن به میزان ۱۸ درصد مصوب شورای پول و اعتبار خواهد بود. پیش از این نرخ تسهیلات طرح ملی نهضت مسکن 23 درصد بود که 13 است تیر امسال به 18 درصد کاهش یافت.

در حال حاضر حداکثر سقف تسهیلات عادی طرح ملی نهضت مسکن 550 میلیون تومان با بازپرداخت 20 ساله و نرخ سود 18 درصد است. 400 میلیون تومان برای اعشار 1 و 2 و 300 میلیون تومان برای اعشار 3 و 4 پرداخت می شود. هر دو وام دارای نرخ سود 2 درصد و بازپرداخت 15 ساله هستند.

منبع: ایسنا


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا