دانستنی ها

تأثیر فعالیت بدنی بر سلامت قلب و عروق زنان چیست؟ /خانم های جوان می توانند ورزش را مثل پول در بانک پس انداز کنند!

میلکه گفت که ما به بررسی این موضوع پرداختیم که آیا زنان قادر هستند تا فعالیت بدنی خود را مانند پس‌انداز بانکی به کار بگیرند و به این‌صورت برای افزایش سلامت قلب و عروق خود اقدام کنند یا خیر. به نظر می‌رسد زنان به راحتی قادر به انجام این کار هستند.

محققان دانشگاه کوئینزلند استرالیا دریافتند که زنان می توانند مزایای ورزش را تا دهه 20 زندگی خود حفظ کنند و در آینده از سلامت قلب بهتری برخوردار شوند.

به گزارش مدیکال اکسپرس، عضو شورای ملی بهداشت و تحقیقات پزشکی، دکتر گرگور ایون میلکه و پروفسور گیتا میشرا از دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه کوئینزلند، داده های طولی 479 زن را که هر سه سال یک بار سطح فعالیت بدنی خود را اندازه گیری می کردند، تجزیه و تحلیل کردند. آنها از اوایل 20 سالگی تا اواسط 40 سالگی گزارش دادند، تجزیه و تحلیل کردند.

میلکه گفت: “ما می خواستیم بررسی کنیم که آیا زنان می توانند فعالیت بدنی خود را مانند یک بانک پس انداز برای افزایش سلامت قلب و عروق تشویق کنند یا خیر، و به نظر می رسد که آنها می توانند این کار را انجام دهند” گفت.

میانگین ضربان قلب زنان در 40 سالگی که فعال ترین افراد بزرگسال هستند، حدود 72 ضربه در دقیقه بود. این در مقایسه با 78 ضربه در دقیقه در زنان کم تحرک در 20 و 40 سالگی است.

میلکه گفت: اگرچه این تفاوت ممکن است کوچک به نظر برسد، نتایج مطالعات قبلی نشان داده است که حتی یک ضربه در دقیقه در ضربان قلب در حالت استراحت با افزایش مرگ و میر مرتبط است.

او توضیح داد که ضربان قلب کمتر در حالت استراحت به طور کلی به این معنی است که قلب شما کارآمدتر و همانطور که باید کار می کند. این یافته‌ها نشان می‌دهد که فعالیت بدنی منظم، بدون توجه به زمان، مزایای سلامت قلب و عروق را برای زنان پیش از یائسگی فراهم می‌کند. این یافته‌ها نشان می‌دهد که ابتکارات بهداشت عمومی باید یک سبک زندگی فعال را برای زنان 20 و 30 ساله ترویج کند، با تأثیر مثبت بر سلامتی که در زندگی بعدی نیز مشهود است.

به گفته محققان، درک بیشتر در مورد اثرات ذخیره سازی بالقوه فعالیت بدنی مهم است. به خصوص برای زنان، زیرا بارداری و زایمان به شدت بر سطح فعالیت بدنی تأثیر می گذارد. چندین مطالعه دیگر وجود دارد که از مدل‌های اپیدمیولوژیک دوره زندگی برای بررسی اهمیت حفظ فعالیت بدنی در طول عمر برای پیشگیری از بیماری استفاده کرده‌اند.

این تحقیق از داده‌های یک بررسی فرعی از مطالعه طولی استرالیا در مورد سلامت زنان، از اولین قاعدگی تا پیش از یائسگی استفاده کرد و سلامت 57000 زن را در طول 20 سال ردیابی کرد.

یافته های این مطالعه در مجله Physical Activity and Health منتشر شد.

منبع سایت ایسنا

آوین احمدی

آوین هستم سردبیر رسانه پی ام آپ که از جدیدترین ترند های روز برای شما خبر قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا