اخبار روز

زلنسکی جلسه اضطراری تشکیل داد! /جزئیات

رئیس جمهور اوکراین به دلیل کندی پیشروی ضدحملات ارتش اوکراین تشکیل جلسه اضطراری داد.

به گزارش فارس، «ولادیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین امروز (چهارشنبه) در کانال تلگرامی خود از برگزاری نشست اضطراری با نزدیک‌ترین اعضای دولت خود درباره ضدحمله نیروهای مسلح اوکراین خبر داد.

سی ان ان امروز گزارش داد که بسیاری در اوکراین و جاهای دیگر معتقدند پیشرفت در ضدحملات اوکراین علیه مواضع روسیه بسیار کندتر از حد انتظار است.

در آن گزارش، دیپلمات‌های ارشد غربی گفتند که با وجود پتانسیل کیف برای پیشرفت، بعید است که توازن قدرت در جنگ اوکراین در هفته‌های آینده تغییر کند.

زلنسکی، در کانال تلگرام شخصی خود، دربارهٔ نشست اضطراری دولت خود در خصوص ضدحملات علیه روسیه، که در دوران زمامداری خود، ۲۰ درصد از خاک اوکراین را در مقابل روسیه از دست داده است، نوشت: “ستاد امروز به شکل خاصی تشکیل شده است. تنها اعضای کوچکی حاضر شده‌اند و تمرکز بیشتری بر روی یک موضوع خاص، یعنی ضدحملات ما، وجود دارد. تحلیل عمیقی از وضعیت فعلی صورت گرفته و برنامه‌ریزی‌هایی برای گام‌های آینده و تأمین نیازهای لازم برای ارتش انجام شده است.”

رئیس‌جمهور اوکراین اعلام کرده است که گزارش‌هایی از فرمانده کل نیروهای اوکراین، فرمانده نیروهای زمینی نیروهای مسلح اوکراین و فرمانده عملیات نیروهای مشترک “تاوریا” در ارتش اوکراین، و همچنین رئیس اطلاعات نظامی اوکراین دریافت کرده است.

در 4 ژوئن، ارتش اوکراین سرانجام ضدحمله خود را که بسیار تبلیغ شده بود، آغاز کرد و با وجود سیل تجهیزاتی که از غرب به کی‌یف عرضه شد، این کشور نتوانست هیچ موفقیت قابل توجهی در برابر روسیه به دست آورد. او نتوانست از خطوط دفاعی ارتش روسیه عبور کند.

«ولادیمیر پوتین» در 21 ژوئیه اعلام کرد که ارتش اوکراین در ضد حملات خود ناموفق بوده و غرب از ضدحمله های اوکراین ناامید شده است.

در 4 آگوست، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که از زمان شروع ضدحمله ها علیه اوکراین در ماه های ژوئن و جولای، ارتش اوکراین بیش از 43000 نفر را از دست داده و 4900 سلاح این کشور را منهدم کرده است.

بر اساس این گزارش، از تجهیزات منهدم شده اوکراین می توان به 26 فروند هواپیما، 9 فروند بالگرد، 1831 خودروی زرهی شامل 25 دستگاه تانک لئوپارد آلمانی، 7 دستگاه تانک AMX و 21 خودروی رزمی برادلی آمریکایی اشاره کرد.

در همین حال، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، گفت که ضدحمله ها علیه اوکراین برای ماه ها ادامه خواهد داشت و واشنگتن با وجود مخالفت بسیاری از متحدانش، شروع به ارسال بمب های خوشه ای ممنوعه به اوکراین کرد.

با این حال، بسیاری از تحلیلگران در مصاحبه با ریانووستی توضیح دادند که کمک های متعدد کشورهای غربی به اوکراین در مرحله کنونی مبارزه تفاوت چندانی ایجاد نکرده است.

نگین یوسف پور

نگین یوسف پوریان هستم از شهر سمنان و بعنوان سردبیر این رسانه جدیدترین اخبار روز رو برای شما قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا