اخبار روز سینما

راز سر به مهر 5 در بسته و اسرارآمیز که نباید گشوده شوند!

در دنیای واقعی مکان‌هایی وجود دارد که درهایشان به سال‌های مهروموم می‌شوند. با این “5 در” مرموز در این مطلب آشنا می شود.

به گزارش پی ام آپلود به نقل از فرادید، رمز و رازهای بسیاری از گذشته تا به امروز برا ی ما فاش شده اند. با این حال، هنوز درهای زیادی در دنیا هستند که مهروموم شده‌اند و نباید شوند.

اگر آن کمدی که لوسی را به دنیای جادویی «نارنیا» می‌برد یادتان باشد، تعجب نمی‌کنید اگر بگوییم در دنیای واقعی هم چنین درهایی وجود دارند!

۱. تاج محل

این مظهر عشقی که در آن ۲۰ سال طول کشید چند درب اسرارآمیز داشت که قفل شده و هیچ اجازه ورود به آن ها را ندارد. این بنا در مجموع ۱۰۸۹ اتاق اما اتاق‌هایی دارد که از همه پنهان هستن.

درهای قفل‌شده‌ای این عمارت ما را به این فکر فرو می‌برد که درون آن‌ها چیست. از بین نظریه‌های یکی که در این مورد ذکر شده است، از آن‌ها اینست که این اتاق‌ها از سنگ مرمر ساخته شده و قرار گرفتن بیش از آن در محیط‌های دیاکسیدکربن می‌توانند و آن‌ها را به کربنات کلسیم تبدیل کنند.

در نتیجه، چهار برج اطراف تاج محل ممکن است فروبریزند. به همین دلیل هم در این اتاق‌ها هیچ تهویه‌ای وجود ندارد.

نظریه‌ی دیگر اینست که ممتاز محل در یکی از آن اتاق‌ها دفن شده است. کسانی که این نظریه را باور دارند می‌گویند پیکر ممتاز محل آنجا در همان وضعیتی که لحظه‌ای مرگ داشته، قرار دارد.

۲. ابوالهول بزرگ جیزه

ابولهول بزرگ جیزه، یک موجود افسانه‌ای با بدن شیر و سر انسان، ۴۵۰۰ سال پیش انتخاب شد. ساخت این مجسمه با صد کارگر و بعد از سه سال به پایان رسید.

راز مجسمه ابوالهول این است که در عمق ۷٫۶ متری آن دو اتاق مستطیل‌شکل وجود دارد. این اتاق‌ها توسط دستگاه لرزه‌سنج کشف و درست زیر پنجه‌های ابوالهول ق رار دارند. دکتر عقیده دارند این اتاق‌ها دو ورودی مهروموم‌شده دارند.

مقامات دولتی پشت تحقیقات بیشتر در این باره را فعلا منع کرده‌اند، بنابراین چیزی که این درهاست معما باقی مانده است.

با این حال، برخی نظریه‌ها بر این باورند که در این اتاق‌ها به سالن‌هایی منتهی می‌شوند که حاوی اسنادی هستند که در آن مصری‌ها موفق به ثبت تاریخ گمشده‌های آتلانتیس می‌شوند.

۳. معبد پادمابهاسوامی

کشور هند در اسرارآمیز دیگری هم دارد که از قرن شانزدهم باز نشده است. معبد پادمابهاسوامی در تریواندروم (مرکز ایالت کرالا در هند) قرار دارد. این معبد که مخصوص ستایش ماها ویشنو است، در قرن شانزدهم ساخته شده و بعدها پا دشاهان تراوانکور که ثروت‌شان زبانزد خاص و عام بود آن را ساختند.

این معبد شش خزانه دارد که هرگز باز نشده بود تا سال ۲۰۱۱ که خزانه پنجم از این شش خزانه باز شد. گنجینه های داخل آن شامل طلا، جواهرات، سکه و مجسمه های مختلف میشد. ارزش تخمینی این گنجینه یک تریلیون دلار است.

خزانه بی حتی حالا هم بسته است و ورودی آن مزین به دو مار کبری است. طبق افسانه‌ها، در دهه‌های ۱۹۳۰، برخی از کسانی که به این معبد حمله کرده‌اند، وارد این خزانه‌ها می‌شوند، اما به دلیل ورود مارهای ک موفق نشدند.

همچنین این باور وجود دارد که از درب این خزانه با یک نفرین مرگبار به نوعی محافظه شده است و تنها توسط «سادهو» باز می‌شود که از «ورد گارودا» آگاهی دارد. البته به نقل از ویناد رای، حسابرس کل، خزانه ب از سال ۱۹۹۰ هفت بار باز شده است و هیچ اتفاق وحشتناکی نیفتاده نیست.

۴. بانف اسپرینگز

بانف اسپرینگز در کانادا شاید بهترین مکان تفریحی باشد. محیط هتل آرامش‌بخش است و مشرف به کوه راندل و دره بو است. با این حال، معمای حل‌شده‌های پشت این هتل باشکوه وجود دارد. .

رازآمیزترین این هتل یکی از اتاقهای آن است. هیچ مهمانی حق ورود به این اتاق را ندارد از جمله افراد هتل. اما وقتی دری برای ورود به آن نیست، چگونه می توانم آن را وارد کنم.

اتاق ۸۷۳ در طبقه هشتم به شکل اسرارآمیزی ناپیداست چون هیچ دری ندارد، در عوض ی ک دیوار بسیار کشیده دارد، جایی که باید در تعبیه شده باشد. وقتی روی دیوار بکوبید متوجه میشوید توخالی است به این معنی که پشت دیوار گچی یک اتاق هست.

در افسانه‌ها نقل شده است که در سال ۱۹۲۸ اتفاق می‌افتد: یک زوج متاهل و اتاق دخترشان را می‌گیرند اما هیچ‌یک از آن‌ها زنده از هتل بی‌رون نمی‌روند.

شبهنگام، مرد پیش از کشتن خودش، همسر و دخترش را می‌کشد. از آن روز به بعد، کسانی که اتاق 873 را از جیغ‌ها گرفتند و اثر انگشت‌های خونین یک دختر روی آینه شکایت می‌کردند تا اینکه بالاخره اتاق را مهروم کردند.

۵. آرامگاه اولین امپراتور چین

چین شی هوانگ که امروز به اولین امپراتور چین معروف است سال ۲۱۰ پیش از میلاد از دنیا رفت. بزرگ‌ترین جاه‌طلبی او فتح تمام شش کشور چین باستان بود.

او به ارباب رعیتی پایان داد و حاکمیت سلسله‌ای چین یکپارچه را برعهده داشت. سال ۱۹۷۴، برخی از کشاورزان نزدیک پایتخت قدیمی شیان‌یانگ مشغول کندن چاهی به وندند که یک تندیس عجیب کشف کردند: یک سرباز تراکوتا. پروژه حفاری این منطقه که بیش از ۴ دهه طول کشید به کشف هزاران سرباز تبدیل شد که به شکل نمادین از آرامگاه امپراتور محافظت می‌کردند.

به گفته‌ی آماری، ۲۰۰۰ سرباز از حدود ۸۰۰۰ سربازی که آنجاست حفاری شدند. محققان در این پروژه از تکنیک‌های پیشرفته‌ای مانند دورسنجی، رادار نفوذ در مین و نمونه‌برداری‌های هسته‌ای استفاده می‌شوند.

مقبره‌ای امپراتور بسیار بزرگ‌تر از چیزی است که باورکردنی باشد: تقریباً ۹۸ کیلومتر مربع. با این حال، چیزی که درون این مقبره وجود دارد همچنان اسرارآمیز باقی مانده و خوا هد ماند.

تنها حدسی که درباره آن زده شده همانی است که مورخ سلسله هان یعنی سیما چیان در سوابق تاریخی خود نوشته است. به نقل از سیما چیان، این آرامگاه علاوه بر گنجینه‌هایش کاخ‌ها و برج‌هایی هم در درون خود دارد.


از جدیدترین اخبار سینما باخبر شوید

برای اطلاع از جدیدترین اخبار سینما و تلوزیون عضو چنل رسمی ما شوید

عضویت در چنل تلگرامی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا