اخبار روز

دومین عامل مرگ و میر در سراسر جهان شناسایی شده است

یک متخصص مغز و اعصاب سکته مغزی را دومین عامل مرگ و میر در سراسر جهان خواند.

دوره آموزشی درمان جدید سکته مغزی و قلبی حاد (کد 247 و کد 724) در بیمارستان شهید مدرس برگزار شد.

این کارگاه یک روزه با هدف توانمندسازی کادر پرستاری بیمارستان های تابعه برای مراقبت از بیماران مبتلا به سکته مغزی و قلبی حاد برگزار شد.

در این دوره آموزشی که با حضور 70 نفر از مراقبین، امدادگران اورژانس، پرستاران و سرپرستان برنامه های مربوطه در کلینیک های دانشگاهی و غیر دانشگاهی دانشگاه برگزار شد، فرآیندهای جدید پیشگیری، درمان و پذیرش این بیماران آموزش داده شد.

در ابتدای این کارگاه، وحید اسلامی، متخصص قلب و عروق به بیان کلیاتی درباره سکته مغزی پرداخت و روند پذیرش این بیماران در بیمارستان های مجری این برنامه را تشریح کرد.

وی گفت: طی دهه گذشته بیماری های قلبی عروقی به عنوان عامل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان شناخته شده و به عنوان یک اپیدمی جهانی معرفی شده است.

اسلامی افزود: در سال های اخیر با توجه به اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با عوامل خطر بیماری های قلبی عروقی و مراقبت های پزشکی مناسب، میزان بروز این بیماری ها کاهش چشمگیری داشته است.

به گفته وی، بیمارستان های شهید مدرس، بقیه الله الاعظم(عج)، قلب جماران و شهید لواسانی از جمله مراکزی هستند که برنامه 247 را در سطح دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اجرا می کنند و به صورت شبانه روزی به خدمات رسانی می پردازند. این بیماران روز، 7 روز در هفته.

در ادامه احسان شریفی پور، متخصص مغز و اعصاب و رئیس بخش سکته مغزی بیمارستان شهدای تجریش به آموزش پاتوفیزیولوژی سکته مغزی حاد و پذیرش این بیماران پرداخت.

وی افزود: امروزه سکته مغزی دومین عامل مرگ و میر و یکی از کشنده ترین بیماری های عصبی محسوب می شود.

به گفته شریفی پور، بیمارستان شهدای تجریش، امام حسین (ع) و لقمان حکیم این دانشگاه جزو 724 مرکز برنامه هستند و به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته به این بیماران رسیدگی می کنند.

نگین یوسف پور

نگین یوسف پوریان هستم از شهر سمنان و بعنوان سردبیر این رسانه جدیدترین اخبار روز رو برای شما قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا