اخبار گوناگونفناوری

دانشمند ایرانی ناسا از گردن به پایین فلج شد/ جزئیات

فیروز نادری دانشمند ایرانی در پی یک حادثه از گردن به پایین فلج شده است.

در اطلاعیه ای که در فیسبوک آقای نادری همراه با عکس او در تخت بیمارستان منتشر شده، آمده است که او در پی افت ناگهانی ضربان قلب از حال رفته و به دلیل برخورد سرش به دیوار و جابجایی مهره گردن، نخاعش آسیب دیده است که باعث شده از گردن به پایین فلج شود.

جشنواره عضویت در والکس
فقط با عضویت و احراز هویت در والکس 70 هزار شیبا رایگان بگیرید با ارزش ٧٠ هزار تومان بصورت کاملا رایگان هدیه بگیرید تنها چند دقیقه وقت شما را خواهد گرفت!
ورود به والکس

آقای نادری گفت که عمل جراحی اش روز دوشنبه 1 خرداد انجام شده و دوران نقاهتش 4 تا 5 ماه طول خواهد کشید.

او همچنین بیان کرد که تا چند ماه دیگر، در شبکه های اجتماعی فعالیتی نخواهد داشت و اگر پستی در صفحه او به اشتراک گذاشته شود، خانواده او به نیابت از خودش این کار را کرده اند.

آقای نادری در ادامه گفتند که این خبر را برای جلوگیری از شایعات منتشر کرده است.

آقای فیروز نادری که 77 سال دارند در شهر شیراز به دنیا آمده اند و بیشتر از 30 سال است که در ناسا مشغول به کار بوده اند. ایشان در این مدت سمت های مختلفی از جمله مدیر کل اکتشافات منظومه شمسی را به عهده داشتند.

زمستان سال 2016 بود که از ناسا بازنشسته شدند و صفحه های فیسبوک و اینستاگرام او مورد توجه شمار بسیاری از مردم ایرانی قرار گرفت.

همچنین جالب است بدانید اصغر فرهادی در 6 اسفند 1395، خانم انوشه انصاری (اولین زن گردشگر فضایی) و فیروز نادری (مسئول اجرایی عملیات سفر به مریخ) را به عنوان نمایندگان خود برای شرکت در مراسم اسکار معرفی کرده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا