اخبار روز

داریوش زمانی درگذشت!/جزئیات

علیرضا قهاری با تایید خبر درگذشت داریوش زمانی گفت: داریوش زمانی از اعضای انجمن باشکوه ایران بود که بیشتر فعالیت های خود را در ایتالیا داشت. وی در سال 1323 به دنیا آمد و در سال 1355 دکترای معماری خود را از دانشگاه رم ایتالیا دریافت کرد.

رئیس انجمن ممتاز معماری ایران ادامه داد: داریوش در سال 57 یک بار در آزمون معماری در ایتالیا شرکت کرد و قبول شد. وی نه تنها عضو انجمن معتبر معماری ایران، بلکه عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، عضویت در جامعه مهندسین مشاور ایران و عضویت در انجمن مهندسین معماران و شهرسازان مشاور بود.

وی گفت: داریوش از سال 1348 تا 1358 در رم و راونا به صورت حرفه ای کار کرده بود و از سال 1358 تا 1366 عضو کمیته ارزیابی تحقیقات علمی و فنی مرکز تحقیقات وزارت مسکن و شهرسازی الجزایر بود.

قهاری در خصوص فعالیت های این معمار فقید که هفته گذشته در سکوت درگذشت، گفت: داریوش زمانی در زمینه طراحی منازل و مجتمع های مسکونی، شهرسازی و خدمات شهری، مجتمع های درمانی، مجتمع های گردشگری و تجاری، اداری و فرهنگی فعالیت داشت. مراکز در ایتالیا او در بورکینافاسو، الجزایر، بندر چارک، قشم، کنگ، لنگ، لارستان، بوشهر، بندرعباس، شیراز، اصفهان، تهران و کرانه شمالی کار کرده بود. ضمناً مقالاتی در زمینه شهر و معماری ارائه نمود و در مسابقات متعدد بین المللی و کشوری شرکت نمود.

نگین یوسف پور

نگین یوسف پوریان هستم از شهر سمنان و بعنوان سردبیر این رسانه جدیدترین اخبار روز رو برای شما قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا