اخبار روز

خدمات هوشمند دولت، اینترنت خبرنگاری را روی کار می‌آورد/ جزئیات خبر

فعال‌سازی بسته رایگان اینترنت خبرنگاری، تنها با زدن یک کلیک در سامانه my.gov.ir.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که ثبت‌نام دریافت بسته هدیه اینترنت برای خبرنگاران در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند در دسترس قرار گرفته است. تاکنون بیش از 1821 خبرنگار اقدام به فعال‌سازی بسته هدیه کرده‌اند و این فرایند برای مدت یک ماه در دسترس خواهد بود.

محمد احسان خرامید افزود که ثبت‌نام اینترنت برای خبرنگاران در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند از روز سه شنبه 17 مرداد آغاز شده است. به منظور تسهیل ارتباطات خبرنگاران، به مناسبت روز خبرنگاری، دولت سیزدهم و وزارت ارتباطات با توجه به تجربه سال‌های گذشته، بسته اینترنت 200 گیگابایت یک ساله را در نظر گرفته‌اند. علاقه‌مندان می‌توانند از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند اقدام به فعال‌سازی این بسته نمایند.

وی افزود: خبرنگاران معتبر می توانند به آدرس my.gov.ir مراجعه و وارد سامانه شوند. در صفحه اول و در قسمت داشبورد، گزینه روزنامه نگاری اینترنتی در نظر گرفته شده و این بسته رایگان تنها با یک کلیک فعال می شود.

خرامید با بیان اینکه در سال های اخیر تلاش هایی برای رفع مشکلات این روند انجام شده است، تصریح کرد: اسامی به روز شده خبرنگاران پیش از این توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیما دریافت و در پنجره سراسری سازمان صدا و سیما منتشر شده است. خدمات هوشمند دولتی، تا امکان فعال سازی و استقرار آسان این بسته اینترنتی ژورنالیستی فراهم شود.

به گفته رییس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات، بسته اینترنت رایگان 200 گیگابایتی به خبرنگاران سراسر کشور اختصاص داده شده است. اسامی خبرنگاران از منابع معتبر به این مرکز ارجاع داده شده است.

وی به مناسبت روز خبرنگار اضافه کرد: امیدوارم این اقدام حتی به صورت کمکی، بتواند به خبرنگاران در فرآیند کارشان یاری رسانی کند و روند کار آنها را تسهیل نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا