اخبار گوناگون

خبر مهم یارانه تخم مرغ/ منظور از این خبر چیست؟

جشنواره عضویت در والکس
فقط با عضویت و احراز هویت در والکس 70 هزار شیبا رایگان بگیرید با ارزش ٧٠ هزار تومان بصورت کاملا رایگان هدیه بگیرید تنها چند دقیقه وقت شما را خواهد گرفت!
ورود به والکس

به گزارش پی ام آپ، سید جمال مدرسی دره سرپرست دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی گفت: صادرات آن دسته کالا و محصول کشاورزی که مشمول ارز یارانه‌ای ۲۸ هزار و پانصد تومان می‌باشد، بدون پرداخت مابه‌التفاوت و ایفای تعهدات ارزی خلاف قانون است و صدور تخم‌مرغ و پولت تخمگذار از مصادیق آن است.

وی در عین حال افزود: صادرات این محصولات مشروط است رعایت قوانین و مقررات موضوع و محتوای تفاهم نامه و دستورالعمل الحاقی اتحادیه مرکزی بلامانع و مورد حمایت دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد و کشاورزی می باشد.

مدرسی ادامه داد: تفاوت آمار اعطا کردن بر اساس بند ب ماده 23 قانون احکام دائمی کشور، صادرات این دو محصول و بازگشت آنها به خزانه بر عهده همگان است. همچنین کلیه مصوبات اعم از مشاوره قیمت، تفاهم نامه، دستورالعمل تکمیلی و سایر مصوبات را مشروط به رعایت قوانین بالادستی معتبر دانست و تصریح کرد: در غیر این صورت اجرای هر گونه مصوبه بدون رعایت بند (ب) ماده 23 قانون دائمی است. مصوبه کشور بدون قانونی و غیر شرافتی و عدم رعایت آن عواقب حقوقی و قضایی را در پی خواهد داشت.

رئیس دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: تفاهم نامه امضا و بخشی از اختیارات تفویض شود. تنظیم بازار اتحادیه ها و بخش خصوصی هیچ گاه منکر نقش نظارتی و حاکمیتی این وزارتخانه و معاونت های تخصصی ذیربط نشده اند و طرف مقابل موظف به اجرای ضوابط و دستورالعمل های صادره بر اساس احکام دائمی است.

وی در پایان هشدار داد: مسئولیت صدور مجوز غیرقانونی صادرات بدون رعایت شرایط مندرج تفاهم‌نامه و دستورالعمل تکمیلی متوجّه اتحادیه مرکزی است و در صورت وقوع ، حقوق بیت‌المال از مجاری قانونی پیگیری و استیفا می‌شود.


خبرجو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا