اخبار روز

خبر مهم برای کارگران! /دستمزد کارگران در پاییز افزایش می یابد!

نمایندگان کارگران، با استناد به ماده ۴۱ قانون کار، درخواست بازنگری در حداقل دستمزد را به شورای عالی کار ارسال کرده‌اند.

نوشته های مشابه

به گزارش پی ام آپ به نقل از پی ام آپ، افزایش نرخ تورم شکاف حقوق و هزینه های زندگی را افزایش داده است. پیش از این با اعلام رئیس فراکسیون کارگری مجلس، بازنگری حداقل دستمزد در نیمه دوم مطرح شده بود. دولت لایحه ای را ارسال می کند که در راستای همسان سازی حقوق کارمندان و بازنشستگان را برای نیمه دوم سال ۲۰ درصد افزایش می دهد. در صورت اجرایی شدن این موضوع برای دومین بار در دولت رئیس جمهور است که حقوق کارمندان و بازنشستگان در نیمه دوم سال افزایش می یابد.

علی بابایی کارنامی این خبر را با توجه به اینکه این افزایش باید به صورت طبیعی برای کارگران رخ دهد که منوط به برگزاری جلسه شورای عالی کار است، اعلام کرد.

استدلال موافقان افزایش 27 درصدی دستمزد و حقوق این بود که دولت می تواند تورم را کنترل کند. اما 6 ماه از سال گذشته و تورم به حدی افزایش یافته است که به ویژه در کالاهای اساسی مردم کنترل نمی شود و کسانی که مدعی بودند افزایش حقوق کارگران باعث افزایش تورم می شود، امروز باید پاسخگوی وضعیت جامعه و معیشت کارگران باشیم.

به گفته رئیس فراکسیون کارگران مجلس شورای عالی کار موظف است به منظور کنترل وضعیت ایمنی کار، بازنشستگی و حوادث ناشی از کار و غیره، پیشنهادات را به صورت ماهانه بررسی کند، اما سالی یک بار جلسه نمی گذارند که تخلف است.

می‌گوید: زمانی که درباره حقوق کارگران تصمیم‌گیری شد، این بحث مطرح شد که افزایش ۲۷ درصدی حقوق پاسخگوی تورم و معیشت جامعه نیست و حتی طبق آمارهای رسمی، سبد معیشت کارگران و کارمندان وجود دارد. افزایش یافته است متناسب با تورم فعلی کشور نیست و دولت باید به فکر معیشت جامعه به ویژه اقشار ضعیف باشد.از وزیر کار خواسته شده است جلسه شورای عالی کار تشکیل شود و در که بررسی موضوع افزایش دستمزد و حقوق کارگران در نیمه دوم سال به طور قطعی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.»

وی بر این باور است که طبیعتا این افزایش باید برای کارگران نیز اعمال شود که این امر منوط به فراخوان شورای عالی کار است و وزیر باید فراخوان جلسه را بپذیرد.


آوین احمدی

آوین هستم سردبیر رسانه پی ام آپ که از جدیدترین ترند های روز برای شما خبر قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا