اخبار روز

اظهارات وزیر صمت پیرامون ارزان شدن خودرو! + جزئیات

عباس علی آبادی استاد دانشگاه و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است که از ۱۴۰۲ به‌عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت در دولت سیزدهم فعالیت می‌کند. او پیشینهٔ ریاست دانشگاه صنعتی مالک اشتر را دارد. او در روز جمعه در حضور خبرنگاران اظهاراتی داشت که در ادامه آن را مطالعه می‌کنید.

به گزارش پی ام آپ، عباس علی آبادی روز جمعه دهم شهریور 1402 در مراسم افتتاحیه شرکت فولاد دشتستان واقع در شهرستان زاویه شهرستان زرندیه در جمع خبرنگاران با اشاره به راه اندازی صنایع راهبردی در مرکز استان و نیاز او با توجه به صادرات و تجارت که مبتنی بر حمایت از تولید صنعتی است، افزود: شرکت فولاد دشستان توانایی تبدیل محصولات بالادستی به محصولات پایین دستی و ایجاد ارزش افزوده 20 تا 30 درصدی را دارد، هرچند در برنامه های توسعه باید به سمت ایجاد ارزش افزوده بیشتر برود.

وی با اشاره به اینکه یکی از نیازهای کشور تامین ورق های روشنایی صنعت خودرو و لوازم خانگی است که روی این دو حوزه صنعت تمرکز کرده ایم، گفت: امیدوارم این لامپ ها به اهداف خود برسند. اکنون در نقطه امیدواری برای رسیدن به نقطه هدف هستیم.

وزیر صمت در خصوص تنش آبی در کشور و نیاز آبی صنایع گفت: ایران کشوری است که از نظر منابع آبی دچار مشکل است و برای مصرف بهینه و ارزش افزوده بالا باید به سمت صنعتی شدن حرکت کنیم. باید سهم بیشتری از منابع آب به صنعت اختصاص یابد. در حوزه کشاورزی باید به سمت کشاورزی مدرن و پیشرفته با مدیریت منابع آب برویم.

علی آبادی درباره موضوع کاهش قیمت خودرو نیز گفت: در حوزه قیمت خودرو با تعمیق ساخت داخل و تمرکز بر کیفیت باید به سمت قیمت های جهانی حرکت کرد. بحث کاهش قیمت یک سوال است و کیفیت تولید خودرو و رسیدن به استانداردهای جهانی سوال دیگری است که هر دو باید به آن بپردازند.

وی با بیان اینکه در تولید خودرو به سمت برقی شدن پیش می رویم، گفت: برای برقی شدن خودروها در صدد کاهش تعرفه ها هستیم تا افزایش قیمت ناشی از برق رسانی را جبران کنیم و این هزینه ها با سود حاصل از صرفه جویی تامین می شود. سوخت offset by در آینده مردم خبرهای خوبی در زمینه صنعت خودرو خواهند شنید.

وزیر صامت که برای افتتاح شرکت فولاد دشتستان در شهرک صنعتی زاویه زرندیه به این شهرستان سفر کرده بود پس از افتتاح این واحد صنعتی و تولیدی با حضور در گلزار شهدای زاویه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا