اخبار روز

خبر خوش برای مستاجران! / امکان خرید متری خانه در بورس! + جزئیات

در ایران امید به مالکیت در بازار مسکن به شدت کاهش یافته است. برای رفع این مشکل دولت طرح ‌ها و برنامه‌های مختلفی چیده است. یکی از این طرح‌ها امکان خرید متری خانه در بورس است.

نوشته های مشابه

به گزارش پی ام آپ به نقل از ایسنا، به زودی امکان خرید متری خانه فراهم می شود. این پروژه که از تهران آغاز می شود در سازمان بورس به فاز نهایی خود رسیده است. ماه گذشته سازمان بورس اعلام کرد در شهریور ماه هیات مدیره این سازمان دستورالعمل طرح فروش کنتورهای مسکونی را تصویب می کند.

گفته می شود طرح مسکن متراژ مراحل کارشناسی و فقهی را طی کرده و در حال حاضر در هیات مدیره بورس در حال بررسی است.

به دلیل نوسانات قیمت مسکن، برخی از خانوارها توانایی خرید کل آپارتمان را ندارند، اما ممکن است بتوانند مناطق خاصی از یک آپارتمان را خریداری کنند. در قالب طرح مسکن متراژ، متقاضیان می توانند یک یا چند متر واحد مسکونی را در یک پروژه خریداری کنند. در واقع مردم پس از اتمام پروژه زمین را خریداری کرده و از ارزش افزوده آن استفاده خواهند کرد.

با استفاده از این طرح، امکان سرمایه گذاری و پوشش ریسک نوسانات قیمت در حوزه مسکن برای عموم مردم فراهم می شود و در صورتی که متقاضیان بتوانند واحدی را در قالب خرید یک واحدی (واحد یک متری) خریداری کنند. آنها در نهایت صاحب خانه خواهند شد.

شهرداری تهران اولین پروژه فروش متر مربع مسکن در هلال احمر (نواب) را با تعداد 200 واحد مسکونی در نظر گرفته است. کنترل تورم و جذب نقدینگی در جامعه، رشد تولید مسکن و ساخت مسکن ارزان قیمت سه هدفی است که دولت سیزدهم و شهرداری در اجرای زمین فروشی دنبال می کنند.

نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد یکی از مزایای طرح فروش کنتور خانگی است. البته طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی محمد آیینی، معاون وزیر راه و شهرسازی، پس از ارائه بسته تشویقی 19 ماده ای، نوسازی در سراسر کشور 44 درصد و در 132 شهر کشور 140 درصد رشد داشته است. در سه ماهه نخست سال گذشته برای 11 هزار و 585 واحد پارچه فرسوده مجوز تمدید صادر شد و امسال این رقم به 16 هزار و 342 واحد رسید.


آوین احمدی

آوین هستم سردبیر رسانه پی ام آپ که از جدیدترین ترند های روز برای شما خبر قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا