اخبار روز

خاطرات رئیسی برای بازار دلار.


به گزارش پی ام آپ، دیروز یکشنبه بیست و ششم شهریور در ماه جاری قیمت دلار در معاملات غیررسمی در بازار ارز تهران کاهش یافت. اسکناس آمریکا در پایان هفته گذشته در بازار نیمه بسته رشد قیمت قابل توجهی را تجربه کرد و در انتهای کانال 49 هزار تومان در نوسان بود. اما با شروع بازار از صبح دیروز این افت قیمت جبران شد و قیمت دلار به میانه کانال مذکور بازگشت.

هر ورق این اسکناس آمریکایی صبح دیروز با کاهش تقریبی 150 تومانی نسبت به نرخ قبلی 49 هزار و 700 تومانی اولین فعالیت خود را آغاز کرد. اما با عبور از نیم ساعت بازار، شیب نمودار قیمت این ارز افزایش یافت و در نهایت با کاهشی حدود 270 تومانی نسبت به نرخ هفته قبل، روی 49 هزار و 600 تومان متوقف شد.

کاهش قیمت دلار در معاملات نقدی روز گذشته در حالی رخ داد که در شرایط کنونی علاوه بر اخبار مبنی بر مبادله زندانیان و آزادی ارزهای بلوکه شده، اخبار منفی از افزایش تنش بین ایران و آمریکا نیز منتشر شد. وی افزود: اعلام حفظ تحریم های ضد موشکی علیه ایران، اعلام ترویکای اروپایی و برکناری هشت مقام از آژانس های ایرانی در بازار رد و بدل می شود.

روزنامه های دولتی روز گذشته به بهانه آزادسازی منابع ارزی تیترهای نزولی بازار ارز را برجسته کردند. به عنوان مثال روزنامه ایران با توجه به آزادسازی منابع ارزی ایران، تیتر اعلامیه دلار را انتخاب کرد و پیش بینی کرد که با توجه به دسترسی بانک مرکزی به منابع ارزی آزاد شده و دست بازارسازان، قیمت دلار افزایش پیدا کند. سقوط بارزتری را تجربه کنید

در حال حاضر به گفته کارشناسان فنی، در صورت انتشار اخبار منفی در بازار دوشنبه و عدم تبادل زندانیان، دلار هرات می تواند از خط مقاومتی 49 هزار و 850 تومانی عبور کند. به گفته آنها در صورت تثبیت بالای این حد می توان گفت که قیمت دلار به روند صعودی بازگشته است.

علاوه بر این، بازرگانان منتظر سفر رئیس جمهور به نیویورک و سخنرانی او در روز دوشنبه هستند. به گفته معامله گران، اگر نتیجه سفر مثبت نباشد، ممکن است بازار دچار نوسان شود. بازار ارز سال گذشته پس از سفر رئیسی به نیویورک با افزایش 1500 تومانی در بازه زمانی 10 روزه مواجه شد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا