اخبار روز

مردم به زودی میتوانند با کالابرگ الکترونیکی از فروشگاه‌های اینترنتی خرید کنند!/ جزئبات خبر

به گزارش پی ام آپ، در حال حاضر، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال ایجاد ارتباط بین سامانه‌های کالابرگ الکترونیکی و فروشگاه‌های آنلاین است. برای مثال در آینده، شما می‌توانید به سادگی از طریق این فروشگاه‌ها به صورت آنلاین کالا خود را سفارش داده و با کاهش مبلغ از کالابرگ الکترونیکی خود پرداخت کنید.

با دقت اطلاع داده شده است که با انتخاب کالای موردنظر خود، شما می‌توانید آن را در سبد خرید خود ذخیره کنید و پس از نهایی شدن فرآیند خرید، سیستم از شما تایید می‌گیرد که آیا قصد استفاده از کالابرگ الکترونیکی خود را دارید یا خیر.

در صورت تایید پرداخت، مبلغ در سطح مناسبی از کسر این کالابرگ الکترونیکی شما خواهد شد و به روشی خودکار در قالب پرداخت نهایی شما برای فروشنده ارسال خواهد شد.

معاون وزیر تعاون ادامه داد: دهک های درآمدی یک تا پنج و متقاضیان تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) مشمول 2 امتیاز تشویقی از طرح بروشور محصولات الکترونیکی یعنی موارد فوق هستند. -افراد مذکور در صورت کسر مبلغ 200 هزار تومان از یارانه خود، کالاهای اساسی تعریف شده در طرح کاتالوگ الکترونیکی، خریداری و مصرف شده، مشمول دریافت 120 هزار تومان یارانه تشویقی خواهند شد. علاوه بر این تورمی که روی این اقلام تا پایان سال رخ می دهد، تحت پوشش دولت قرار می گیرد.

عسگریان تاکید کرد: وزارت رفاه علاوه بر خرید در 122 هزار فروشگاه متصل به طرح، امکان خرید را برای مردم تسهیل کرده است و همچنین امکان خرید در فروشگاه های اینترنتی متصل به سامانه به مردم داده می شود.

دولت سیزدهم با هدف بهبود سلامتی تغذیه و مقابله با سوء تغذیه در خانوارهای ایرانی، طرح اعتبار مضاعف کالابرگ الکترونیک را در اول شهریور امسال گسترش داد. این طرح قبلاً فقط برای دهک های با درآمد ۱ تا ۳ قابل اجرا بود، اما با توسعه اجرایی، دهک های ۴ و ۵ نیز به آن اضافه شدند.

در این طرح، خانوارهایی که سه دهک کم درآمد، با یارانه ۴۰۰هزار تومانی خود، و دو دهک ۴ و ۵، با یارانه ۳۰۰ هزار تومانی خود، به میزان ۲۰۰ هزار تومان، از لیست ۱۱ کالای اساسی مانند شیرخام، پنیر، ماست، مرغ، تخم‌مرغ، گوشت منجمد، برنج، حبوبات، ماکارونی، قند و شکر خریداری کنند، مشمول این طرح می‌شوند.

هدف اصلی طرح کالابرگ الکترونیک، افزایش قدرت خرید مردم و تهیه کالاهای اساسی تغذیه‌ای، همچنین جلوگیری از نوسانات قیمت کالا در بازار است. دولت نیز در پی حفظ این لیست کالاهای اساسی با نرخ سال گذشته و جبران افزایش قیمت‌هاست.

آوین احمدی

آوین هستم سردبیر رسانه پی ام آپ که از جدیدترین ترند های روز برای شما خبر قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا