اخبار روز

ساخت مسکن برای کارگران آغاز شد! /جزئیات

وزیر کار با اعلام راه اندازی مجتمع مسکن جهت پذیرش گردش کاری، از تلاش های دولت و سازمان های راهبری شده به سمت احداث مسکن برای کارگران خبر داد. در این راستا، وی بیان کرد: “ما به این امر پایبندیم که کارگران همانند سایر اقشار جامعه می توانند در صورتی که تاکنون از امکانات مسکن بهره مند نشده اند، با کمک دولت و نهادهای مربوطه بتوانند از این فرصت بهره مند شوند”.

به گزارش پی ام آپ، روز گذشته خبری با عنوان «۷۰ درصد حقوق کارگران برای تأمین مسکن» در خبرگزاری تسنیم منتشر شد. حمیدرضا امام قلی تبار، بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگری کشور با اشاره به اینکه مدت انتظار کارگران برای خرید مسکن بیش از 30 سال است، گفت: بین 70 تا 85 درصد سبد معیشت کارگران برای خرید مسکن است.

وی گفت: خرید مسکن را به طور کامل از ذهن خانوارهای بی خانمان حذف کرده است، با یک محاسبه دستی در صورتی که میانگین قیمت هر مترمربع مسکن حدود 25 میلیون تومان باشد و یک خانواده کارگری بخواهد یک خانه متوسط ​​با قیمت تقریبی خریداری کند. مساحت 70 متری باید حدود 1.75 میلیارد تومان پرداخت شود که با فرض اینکه هر کارگر 50 درصد حقوق ماهیانه خود را پس انداز کند و قیمت مسکن ثابت باشد، در حالت خوش بینانه، 30 سال بیشتر نیاز است تا طعم داشتن خانه احساس شود.

سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در برخی مناطق کارگران بی خانمان می توانند بخش قابل توجهی از درآمد خود را صرف اجاره مسکن کنند.

مرتضوی ادامه داد: در این راستا مرکز ساخت مسکن را با همکاری وزارت راه و شهرسازی راه اندازی کرده ایم و معاونت تعاون ما با روش های مختلفی این کار را مدیریت می کند که یکی از آنها احداث تعاونی در مجاورت کارخانه ها و کارگاه ها است.

وزیرکار گفت: در ادامه به کارگرانی مانند سایر مردم در صورتی که از امتیاز مسکن برای استفاده از این امکانات و تسهیلات استفاده نکرده باشند، کمک خواهد شد.


آوین احمدی

آوین هستم سردبیر رسانه پی ام آپ که از جدیدترین ترند های روز برای شما خبر قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا