اخبار روز

جزئیات دقیق پولی شدن ایکس (توییتر)!

ایلان ماسک، مالک سابق توییتر (ایکس)، تأیید نکرده است که چه میزان هزینه ای از کاربران این شبکه اجتماعی دریافت خواهد شد، اما اعلام کرده است که این میزان کم خواهد بود.

به نظر می‌رسد که ایلان ماسک در آینده قصد دارد از همه کاربران توییتر برای استفاده از خدمات این شبکه اجتماعی هزینه دریافت کند.

با توجه به شرح ایشان، دریافت این هزینه برای مقابله با مشکلاتی که بات‌ها در این پلتفرم ایجاد می‌کنند، ضروری خواهد بود.

ماسک در مصاحبه ای اشاره کرد که هر ماه مقدار کمی پول از کاربران دریافت می کند:

«این تنها راهی است که برای مقابله با ارتش عظیمی از بات‌ها می‌توانم به آن فکر کنم. هزینه یک بات کسری از یک پنی است — یک دهم پنی در نظر بگیرید — اما حتی اگر مجبور باشید برای بات‌ها چندین دلار هزینه بپردازید، هزینه مؤثر بات‌ها بسیار بالاست.»

ایلان ماسک میزان هزینه های دریافتی از کاربران را فاش نکرده و تنها گفته است که مبلغ کمی خواهد بود.

تعداد کاربران ماهانه ایکس

در این مصاحبه، ایلان ماسک تعداد کاربران ماهانه X را 550 میلیون نفر اعلام کرد و روزانه 100 تا 200 میلیون پست ایجاد کرد. البته نمی دانیم که ایلان ماسک ربات ها و میزان محتوایی که تولید می کنند را در محاسبات خود لحاظ کرده است یا خیر.

ایلان ماسک شبکه اجتماعی ایکس

علاوه بر این، مقایسه مستقیم این آمار با اطلاعات منتشر شده توسط توییتر قبل از ورود ایلان ماسک امکان پذیر نیست. توییتر معیار جدیدی برای کاربران ماهانه ایجاد کرده است به نام میانگین درآمدزایی روزانه کاربر فعال (mDAU). این معیار به کاربرانی اشاره دارد که با تماشای تبلیغات می توان از آنها درآمد کسب کرد. توییتر در آخرین گزارش مالی عمومی خود برای سه ماهه اول سال 2022، 229 میلیون mDAU را گزارش کرد.

در این مصاحبه، ایلان ماسک جزئیات بیشتری در مورد برنامه خود برای دریافت هزینه از کاربران X ارائه نکرد. اما از زمانی که ایلان ماسک مدیریت توییتر را به دست گرفت، ثروتمندترین مرد جهان به دنبال راه های مختلفی برای کسب درآمد از کاربران بوده است.

ایلان ماسک، مالک شرکت توییتر، یک سرویس با نام “ایکس پریمیوم” را به کاربرانش ارائه می‌دهد. این سرویس با اضافه کردن ویژگی‌های بیشتر و محدودیت‌هایی برای کاربران عادی، افراد را به خرید آن ترغیب می‌کند. هزینه این سرویس ماهیانه 8 دلار یا سالیانه 84 دلار است.

هرچند این شرکت تعداد دقیقی از کاربران این سرویس را اعلام نکرده است، اما طبق برخی تحلیل‌ها، تعداد کاربران آن کمتر از 1 میلیون نفر می‌باشد.

واضح است که فروش این سرویس برای ایلان ماسک بسیار حائز اهمیت است. در واقع، قرار دادن دیواری مالی برای توییتر از جمله ایده‌هایی بوده است که ماسک در گذشته بررسی کرده بوده است. به نظر می‌رسد در آینده، توییتر دیگر به عنوان یک شبکه اجتماعی رایگان معرفی نخواهد شد.

نگین یوسف پور

نگین یوسف پوریان هستم از شهر سمنان و بعنوان سردبیر این رسانه جدیدترین اخبار روز رو برای شما قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا