اخبار روز

مسکن ملی در بوموسی؛ یک فرصت طلایی برای همه ایرانیان به منظور دستیابی به خانه رویایی‌شان!

جزئیات طرح مسکن ملی ایرانیان در بوموسی را از اینجا بخوانید.

به گزارش پی ام آپ؛ در طی روزهای اخیر، صدای زیادی به پا شده است در رسانه‌ها دربارهٔ ماجرای عدم نیاز به فرم جیم سبز برای اخذ زمین و به دست آوردن خانه در بوموسی و تبدیل شدن به صاحب خانه.
«عباس کمالی»، مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان، هم در این خصوص بیان کرده است: با توجه به تلاش‌های صورت گرفته، در حال حاضر ثبت نام برای متقاضیان مسکن ملی برای همهٔ شهروندان ایرانی سرپرست خانوار یا واجد شرایط در بوموسی آزاد است و متقاضیان می‌توانند درخواست خود را با مراجعه به سامانهٔ نهضت ملی مسکن ثبت کنند.
وی به اهمیت جزایر خلیج فارس برای کشور اشاره می‌کند و افزود: یکی از اقدامات مهمی که به‌منظور تشویق به مهاجرت به این جزیره و توسعهٔ آن انجام شده است، حذف شرط فرم «ج» از طرح ملی مسکن برای جزیرهٔ بوموسی است.

وی افزود: متقاضیان برای ثبت‌نام می‌توانند به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به آدرس saman.mrud.ir مراجعه کنند. ۴۲ هکتار زمین در جزیره ابوموسی برای واگذاری به شهروندان در نظر گرفته شده و قرار است به هر متقاضی زمینی به مساحت ۳۰۰ مترمربع اختصاص پیدا کند. ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن هم‌اکنون روی سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن، در استان‌های البرز، ایلام، بوشهر، چهارمحال‌و‌بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خوزستان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، گلستان، مازندران و هرمزگان انجام می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان توضیح داد: فرم “ج” به این معنی است که در صورت بررسی توسط دولت، متقاضیان تسهیلات مسکن دولتی و افراد وابسته به آنها در طی پنج سال گذشته، زمین یا ملکی به نام خود نداشته باشند. فرم “ج” یکی از شرایط واگذاری زمین، مسکن یا تسهیلات دولتی در بخش مسکن محسوب می‌شود. اگر کسی از این امکانات استفاده کرده باشد، دیگر قادر به بهره‌برداری از آنها نخواهد بود.
وی به یادآوری کرد: فرم “ج” برای متقاضیان واگذاری زمین رایگان در بوموسی، حتی در صورتی که موفق به ساخت و تکمیل واحدهای خود شده و عملیات خرید و فروش را آغاز کرده باشند، همچنان اعتبار خواهد داشت تا آنان بتوانند بهره‌مندی از مزایای زمین دولتی و تسهیلات مسکن را در سایر شهرستان‌ها ادامه دهند. همچنین، متقاضیان واگذاری زمین رایگان در بوموسی از شرط اقامت در آن منطقه معاف خواهند بود. 

آوین احمدی

آوین هستم سردبیر رسانه پی ام آپ که از جدیدترین ترند های روز برای شما خبر قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا