اخبار روز

جدول کالاهایی که دولت در روز پنجشنبه با قیمت ارزان به مردم ایران تحویل می دهد را ببینید


به گزارش پی ام آپ، در مرحله جدید طرح بورس الکترونیک، تمامی خانوارهای دهک اول تا سوم به همراه خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) مشمول افزایش 30 درصدی یارانه شدند.

بر اساس این طرح، در صورتی که سرپرست خانوار مشمول یارانه دریافتی 400 هزار تومان به ازای هر نفر، 200 هزار تومان برای خرید 11 کالای خاص از فروشگاه های مجهز به سامانه طراحی شده برای این طرح هزینه کند، 120 هزار تومان به صورت خودکار به هر نفر تحویل داده می شود. یارانه آنها اضافه شود.

به عنوان مثال اگر یک خانوار دو نفره 800 هزار تومان یارانه دریافت کند، 400 هزار تومان از یارانه خود را برای خرید این اقلام هزینه کند، یارانه این خانوار دو نفره به یک میلیون و 400 هزار تومان افزایش می یابد.

این طرح در حال حاضر برای 3 دهک اجرا می شود، اما برنامه دولت این است که در آینده نزدیک دایره مشمولان این طرح را به تمامی مشمولان کمک نقدی گسترش دهد. در حال حاضر بیش از 78 میلیون نفر کمک های نقدی دریافت می کنند.

یکی دیگر از مزایای این طرح، ثبات قیمت این کالاها برای مصرف کنندگان مشمول طرح در طول سال است، زیرا در این طرح، اگر فردی مشمول طرح این 11 کالا را در فروشگاه های متصل به سامانه طرح خریداری کند، با توجه به حجم تعیین شده، در یک قیمت ثابت در طول سال پرداخت می شود.

با این توضیح که اگر یک خانوار تک نفره در یک ماه یک کیلو تخم مرغ بخرد در پایان سال 42 هزار تومان برای آن کیلو می پردازد و قیمت این محصول تا پایان سال ثابت می ماند. سال

در صورت افزایش ۲۰ درصدی قیمت تخم مرغ در پایان سال، مشمول طرح همچنان می تواند یک کیلوگرم تخم مرغ را با همان قیمت ثابت ۴۲ هزار تومان در ماه خریداری کند.

بقیه مقالات نیز همین قانون را خواهند داشت. بنابراین خرید این کالاها در مقدار تعیین شده در جدول به قیمت ثابت خواهد بود.

با این اقدام در واقع قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز برای تامین نیازهای غذایی هر فرد در طول سال دچار نوسان نخواهد شد و اگر در ابتدای سال رقمی برای این اقلام اعلام شود، قیمت این کالاها خواهد بود. نه تا پایان سال تغییر خواهد کرد. .

تفاوت قیمت فروش به مصرف کننده و قیمت بازار توسط دولت پرداخت یارانه اعتبار جبران می شود.

یکی از مهمترین اهداف این طرح تامین کالری، پروتئین، ریزمغذی ها و ویتامین های لازم برای هر فرد است.

خانوارهای مشمول این طرح می توانند برای اطلاع از فروشگاه های متصل به سامانه و موجودی اعتبار خود، برنامه شبکه ملی اعتبار (شما) را به آدرس http://shoma.sfara.ir نصب و یا کد دستوری 1463*500 را شماره گیری کنند. انجام دادن

کدام فروشگاه ها به سیستم کاتالوگ الکترونیک متصل هستند؟

در حال حاضر 10 فروشگاه زنجیره ای بزرگ مانند جانبو، افک کروش، دیلی مارکت، مینو مارت، رفاه، هفت، گندم طلایی کروش، هایپر فامیلی، اتکا، وال مارکت و بیش از 84 هزار خرده فروشی (در مجموع 93 هزار فروشگاه) شهرها و شهرستان های کشور به این سامانه متصل بوده و در حال ارائه خدمات شارژ الکترونیک (پرشیا) هستند.

آیا دریافت فاکتور الکترونیکی باعث قطع یارانه می شود؟

طرح کالابرگ مدتی است که پس از اجرای آزمایشی در برخی استان ها در سراسر کشور اجرا شده است. از خرداد از این پس برخی از اعضای کمیته امداد و بهزیستی در صورت استفاده از کالابرگ به جای کمک نقدی، 20 درصد به مبلغ کمک هزینه اضافه می شود. در واقع این افراد باید حداقل 70 درصد از مبلغ یارانه را با کالا خریداری کنند تا مشمول این افزایش شوند. این در حالی است که با وجود توضیحات مکرر مقامات مسئول، برخی همچنان نگران هستند که در صورت استفاده از کالابرگ، کمک هزینه نقدی آنها قطع شود.

مقامات سازمان هدف بارها تاکید کرده اند که هیچ ارتباطی بین استفاده از کالابرگ و کاهش یارانه ها وجود ندارد. دلیل افزایش 20 درصدی مبلغ کمک هزینه فقط تشویق مردم به استفاده از کالابرگ به جای دریافت کمک هزینه نقدی است. مقامات دولتی نیز استفاده از کالابرگ را کاملا اختیاری توصیف کرده اند.

در صورت تغییر اعشار چه باید کرد؟

اما در صورتی که دلیل کاهش یارانه تغییر عشر باشد، مشمولان می توانند به این موضوع اعتراض کنند. متقاضیان بررسی اعشاری اعلام شده باید جهت ثبت نام یا پیگیری درخواست خود به سامانه اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نام آپیو مراجعه و یا با شماره تلفن 09200006369 تماس بگیرند.

ثبت نام افرادی که هنوز یارانه نقدی دریافت نکرده اند و یا متقاضی جدید دریافت یارانه هستند ادامه دارد. این افراد با مراجعه به سایت پنجره خدمات هوشمند ملی می توانند منزل خود را ثبت کنند


آوین احمدی

آوین هستم سردبیر رسانه پی ام آپ که از جدیدترین ترند های روز برای شما خبر قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا