اخبار روز

در نحوه پرداخت حقوق بازنشستگان تغییر بزرگی اعمال شد!/جزئیات

به گزارش پی ام آپ، در نیمه اول اردیبهشت ماه، وزیر رفاه اعلام کرد: پیشنهاد افزایش حقوق مستمری بگیران سایر سطوح درآمدی به تصویب هیات امنای سازمان تامین اجتماعی رسیده و به هیات دولت ارسال می شود. اما وعده های مسئولان مربوطه برای تصویب و اعمال افزایش حقوق بازنشستگان در پایان اردیبهشت ماه داده شد; با توجه به آنچه وزیر رفاه از آن به عنوان «دخالت دولت در طرح عمومی سازی تسهیلات» یاد کرد، افزایش حقوق بازنشستگان در نهایت اوایل هفته جاری به تصویب دولت رسید. به زودی مابه التفاوت حقوق بازنشستگان را پرداخت خواهیم کرد. آخرین اخبار بازنشستگان را بخوانید.

اگرچه واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از بیستم هر ماه آغاز می‌شود اما با وجود ورود به شهریور، برخی از بازنشستگان اعلام کرده‌اند که هنوز حقوق مرداد ماه خود را دریافت نکرده‌اند. اما چرا حقوق مستمری‌بگیران واریز نشده است؟

پرداخت مستمری بگیران تامین اجتماعی از بیستم هر ماه آغاز و تا آخرین روز ماه ادامه دارد. دستمزدها به ترتیب حروف الفبا واریز می شود و سازمان باید تا پایان ماه به همه بازنشستگان تامین اجتماعی پرداخت کند.

اما این آخرین ماه است که پرداخت حقوق به تاخیر می افتد. از روز آخر مرداد تاکنون برخی از این افراد اعلام کرده اند که مستمری آنها واریز نشده است و نهاد و سازمان مسئولیتی در قبال عدم پرداخت مستمری بگیران تامین اجتماعی ندارد.

البته چند روز پیش کانون بازنشستگان تهران اعلام کرد: در حال پیگیری موضوع هستیم. تامین اجتماعی هنوز پاسخی نداده است که چرا حقوق این ماه با تاخیر چند روزه پرداخت می شود.


آوین احمدی

آوین هستم سردبیر رسانه پی ام آپ که از جدیدترین ترند های روز برای شما خبر قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا