اخبار روز سینما

تریلر فیلم جذاب و علمی تخیلی The Creator منتشر شد

Writers Strike: Series and Movies Delayed: Writers Guild of America در اعتصاب است و بسیاری از نمایش ها و فیلم ها شروع به احساس تأثیرات کرده اند. از چیزهای عجیب تا جدایی، اعتصابات نویسندگان تولید فیلم ها و سریال ها را متوقف کرده است.

بیش از یک هفته است که نویسندگان در مکان هایی در لس آنجلس و نیویورک اعتصاب کرده اند تا نظر خود را در اتاق چانه زنی بیان کنند. انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) در حال مذاکره با انجمن تهیه کنندگان فیلم و تلویزیون (AMPTP) است که مسئول مذاکره از طرف اکثر استودیوهای هالیوود است، برای قرارداد جدیدی که منعکس کننده چشم انداز در حال تغییر رسانه ها باشد. انجمن نویسندگان آمریکا اذعان کرده است که گسترش خدمات استریم باعث نگرانی نویسندگان و تولیدکنندگان شده است. کاهش دستمزدها در راستای رقابت که به امنیت شغلی کمتری نیز منجر می شود، یکی از این موارد است. به همین ترتیب، استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی توسط سازندگان فیلم و سریال در پروژه های خود به عامل تهدید دیگری برای این صنعت هنری تبدیل شده است.

از آنجایی که نویسندگان دیگر نمی نویسند، چندین پروژه که بر اساس فیلمنامه ساخته شده اند به دلایل مختلف تعطیل شده اند: برخی که هنوز در مراحل نگارش هستند دیگر هیچ پیشرفتی در نگارش خود نمی بینند و برخی از این پروژه ها که خود آنها را به نویسندگان می دهند. در صحنه فیلمبرداری نیاز دارند، برای دسترسی به آنها مشکل داشته اند، و در برخی پروژه ها، خدمه در همبستگی با انجمن نویسندگان آمریکا دست به اعتصاب زده اند. شاید برخی از شما فکر می کردید که کار یک نویسنده پس از نوشتن فیلمنامه به پایان می رسد، اما واقعیت چیز دیگری است، به همین دلیل است که بسیاری از پروژه های تولیدی در حال حاضر در بلاتکلیفی هستند.

با این حال برخی از سریال ها با وجود ادامه اعتصاب به تولید ادامه می دهند. مثلا فیلمبرداری فصل دوم (ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت) همچنان ادامه دارد، اما برای ابراز همبستگی با این اعتصاب، مدیر تولید آن سر صحنه حضور نخواهد داشت. همچنین فیلمبرداری فصل دوم (خانه اژدها)، ادامه دارد. جورج آر‌آر مارتین اخیراً در مصاحبه‌ای گفته است: «از آنجایی که فیلمنامه این فصل ماه‌ها پیش به پایان رسید، این بر عهده کارگردانان و عوامل است که آن را تولید کنند یا نه.»


خبر پیشنهادی

سلبریتی های معروف اگر در دوره کلاسیک بودند چه شکلی می شدند!

مشاهده خبر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا