اخبار گوناگون

شرایط بازپرداخت وام 100 میلیونی تهرانی ها!

جشنواره عضویت در والکس
فقط با عضویت و احراز هویت در والکس 70 هزار شیبا رایگان بگیرید با ارزش ٧٠ هزار تومان بصورت کاملا رایگان هدیه بگیرید تنها چند دقیقه وقت شما را خواهد گرفت!
ورود به والکس

به گفته پی ام آپ، روح الله اکبری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، در پاسخ به این سوال که آیا پرداخت وام کمک محل اقامت شما نیاز به اطلاع رسانی دارید بانک مرکزی وی گفت: خیر نیازی به اخطار جدید نیست و این وام از سال قبل به مستاجرین پرداخت شده است.

دستیار سادات فیرزانی وزیر حمل و نقل و توسعه شهری وی همچنین اخیرا درباره وام کمک سپرده مسکن مستاجران گفت: به بانک مرکزی پیشنهاد داده ایم با استفاده از ابزار مالی موازی با وام سپرده مسکن به مستاجران کمک کند.

وی ادامه داد: امیدواریم به زودی این پیشنهاد مورد قبول واقع شود شورا پول و اعتبار در صورت تایید بر این اساس به مستاجرینی که در سال گذشته تسهیلات دریافت کرده اند کمک می شود.

علی فرنام پژوهشگر مسکن و شهرسازی اواخر فروردین ماه امسال با بیان اینکه بازار اجاره مسکن یکی از مهم ترین بخش هایی است که رها شده است، به خبرنگار تسنیم گفت: کمترین حمایت از مستاجران صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه این گروه نیازمند حمایت و مجموعه اقداماتی است، افزود: یکی از راهکارها، وام و سپرده مسکن است که البته این راهکار محدود به یک واحد مسکونی است و نه بیشتر.

وی با تصریح بر اینکه «تمدید وام مسکن و پرداخت ودیعه در سال 1402 و با بیان اینکه مبلغ وام 100 میلیون تومانی (برای تهران) با شرایط سال جاری همخوانی چندانی ندارد، افزود: این اقدام آبی است. در آتش و تورم سال اخیر در صنعت مسکن مستاجر پوشش خواهم داد. در سال های اخیر بین 200 تا 300 هزار مستاجر از این وام استفاده کرده اند و دست کم نقل مکان نکرده اند.

وی با اشاره به برنامه بازپرداخت وام 70 و 40 میلیون تومانی در کلان شهرها و سایر شهرها، تاکید کرد: مستاجری که مدت اجاره وی به پایان رسیده است می تواند با استفاده از وام و سپرده یک سال دیگر در واحد مسکونی استیجاری زندگی کند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا