دانستنی هاعمومی

10 سوالی که هرگز نباید از کسی بپرسید!

گاهی اوقات ممکن است متوجه نامناسب بودن چیزهایی که از دیگران می‌کنیم نباشیم، زیرا فکر می‌کنیم آنها چیزی بیش از یک سوال ساده و بی‌ضرر نیستند. علاوه بر این، ممکن است قصد ارتباط نداشته باشیم اما متأسفانه سؤالات نامناسبی می‌پرسیم. بدتر از آن، ما می توانیم به دیگران صدمه بزنیم در حالی که سعی می کنیم مهربان و مفید باشیم. برخی از سؤالات متداول وجود دارد که می توانیم از پرسیدن آنها اجتناب کنیم، زیرا آنها می توانند آسیب بیشتری نسبت به سود داشته باشند.

 

1- “چرا هنوز…؟”

این 10 سوال را از دیگران نپرسید!

پرسیدن از کسی که چرا هنوز ازدواج نکرده است ممکن است به نظر یک تعریف و تمجید به نظر برسد، به خصوص اگر بعد از ذکر زیبایی یا خوش تیپ بودن آن شخص باشد، اما همچنان می تواند باعث شود که آن شخص احساس بسیار بدی نسبت به خودش داشته باشد. این سوال کلیات منفی در مورد مجرد بودن ایجاد می کند و ممکن است باعث شود طرف مقابل شما را زیر سوال ببرد. در واقع، هر سوالی مانند “چرا هنوز…؟” این می تواند به دیگران این احساس را بدهد که از آنها می خواهید توضیح دهند که چرا زندگی آنها در وضعیت خاصی است.

2- “چرا اینقدر خسته ای؟”

این 10 سوال را از دیگران نپرسید!

شما ممکن است به سادگی نگران حال آن شخص باشید، اما ممکن است به نظر برسد که به او می گویید که ظاهر بدی دارد. اگر خیلی با آن فرد صمیمی نیستید، بهتر است از پرسیدن این سوال خودداری کنید، زیرا این خستگی ممکن است به دلیل مشکلی باشد که او نمی خواهد در مورد آن صحبت کند یا به سادگی ممکن است همیشه اینطور باشد. زمان. در غیر این صورت، ممکن است فرد مقابل شما احساس کند که برای پذیرفته شدن باید به روش خاصی نگاه کنید.

3- “شغلت چیه؟”

این 10 سوال را از دیگران نپرسید!

ممکن است به نظر یک سوال یخ شکن عادی باشد، اما پرسیدن “شغل شما چیست؟” می تواند باعث رنج و عذاب طرف مقابل شود. این سوال ممکن است فرصت طلبانه به نظر برسد، گویی شما فقط با یک نیت خاص و خودخواهانه صحبت می کنید. و اگر آن شخص اخیراً با موقعیت کاری دشواری مواجه شده باشد، احتمالاً این گفتگو برای او خوشایند نخواهد بود. اگر می خواهید با شخصی که به تازگی با او آشنا شده اید آشنا شوید، می توانید از او در مورد علایقش بپرسید.

4- “چند سالته؟”

این 10 سوال را از دیگران نپرسید!

اگر فرهنگی که در آن قرار دارید به گونه ای نیست که نحوه صحبت شما با دیگران بر اساس سن آنها باشد، نیازی نیست در موقعیت اجتماعی سن آنها را از دیگران بپرسید. شاید به این دلیل است که وقتی به بزرگسالی می رسیم، سن دیگر فقط یک عدد نیست و به معیاری برای ارزیابی میزان پیشرفت و دستاوردهایمان تبدیل می شود. بنابراین ممکن است به نظر برسد که شما با این سوال ساده در حال قضاوت در مورد شخص هستید.

5- “در چه دانشگاهی درس خوانده اید؟”

این 10 سوال را از دیگران نپرسید!

این سوال و “عنوان شما چیست؟” فرد مقابل شما قرار است به دانشگاه رفته باشد. اما اگر آن شخص به هر دلیلی به دانشگاه نرفت، این سؤالات ممکن است باعث شود که او احساس کند مثل بقیه نیست. اگر به دانشگاه رفتید، ممکن است هنوز تمایلی به صحبت در مورد آن نداشته باشید، زیرا ممکن است احساس کنید به کالج خوبی نرفتید یا مدرک چشمگیری ندارید.

6- “ورزش میکنی؟”

این 10 سوال را از دیگران نپرسید!

اگر شخصی که این سوال را می‌پرسید ورزش را دوست ندارد، ممکن است خنده‌دار به نظر برسد. اگر اهل ورزش هستید، ممکن است احساس کنید به خاطر ورزش بیش از حد مورد قضاوت قرار گرفته اید. حتی اگر بخواهید آن شخص را به خاطر تلاش و سخت کوشی اش تحسین کنید، ممکن است احساس کند که شما فقط به خاطر ظاهرش از او تمجید می کنید.

7- اهل کجایی؟

این 10 سوال را از دیگران نپرسید!

شاید شما در واقع فقط در مورد پیشینه آن شخص کنجکاو باشید، اما ممکن است به نظر برسد که فکر می کنید شبیه فردی از کشور شما نیست و در نتیجه رفتار شما تبعیض آمیز به نظر می رسد. این سوال می‌تواند هویت آن شخص را زیر سوال ببرد و به نظر برسد که شما سعی دارید آنها را در قالب خاصی قرار دهید.

8- چرا بیشتر بیرون نمی روی؟

این 10 سوال را از دیگران نپرسید!

منظور شما از این سوال خوب است زیرا می خواهید طرف مقابل را تشویق کنید تا چیزهای جدیدی را امتحان کند. اما این سوال می تواند باعث ناراحتی شود زیرا گویی به آن فرد توصیه می کنید که در جامعه حضور بیشتری داشته باشد یا اینکه فرد جالبی نیست. همچنین، اگر می‌خواهید بیشتر بیرون بروید اما نمی‌توانید آن را بپردازید، پرسیدن این سؤال بی‌اهمیت خواهد بود.

9- لاغر کردی؟

این 10 سوال را از دیگران نپرسید!

اگر منظورتان از این سوال تعارف است، ممکن است طرف مقابل احساس کند که در صورت افزایش وزن مجدد مورد قضاوت شما قرار خواهد گرفت. حتی اگر فقط از روی کنجکاوی درخواست می کنید، ممکن است در نهایت باعث ناراحتی فرد شوید، به خصوص اگر به دلیل چیزی ناخوشایند که حاضر به صحبت در مورد آن نیستند وزن کم کرده باشند.

10- “چی شده؟”

این 10 سوال را از دیگران نپرسید!

معمولاً فقط یک سؤال بی ضرر است که از روی کنجکاوی پرسیده می شود. اما اگر قرار باشد اتفاق غم انگیزی برای فرد مقابل شما بیفتد، پرسیدن آن سوال عاقلانه نخواهد بود. فقط فکر کردن به آن می تواند یک نفر را آزار دهد و بازبینی آن برای دیگران می تواند انرژی ذهنی شما را تخلیه کند. شاید بهتر باشد فقط به او بگویید که برای اتفاقی که افتاده متاسفید و به او اجازه دهید به شما بگوید که آیا و چه زمانی آماده صحبت در مورد آن است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا