دانستنی ها

این افراد در پاییز از افسردگی و در بهار از شیدایی شکایت دارند.

فوق تخصص روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه با فرا رسیدن پاییز، روزهای کوتاه و تابش کمتر نور خورشید احتمال ابتلا به افسردگی افزایش می یابد، گفت: تغییرات خلقی با تغییرات فصلی ارتباط مستقیم دارد.

به گزارش بهداشت نیوز، دکتر. جمال شمس با بیان اینکه ممکن است در برخی از فصول سال خلق و خوی برخی افراد به دلایل نامعلومی تغییر کند، اظهار داشت: افسردگی فصلی اختلالی است که معمولا با تغییر فصل به اوج خود می رسد.

وی افزود: به طور کلی افسردگی فصلی نوعی اختلال است که در آن فرد در سایر ایام سال شرایط طبیعی دارد اما در فصول خاصی احساس اضطراب و افسردگی می کند.

دکتر دکتر با اشاره به اینکه نور خورشید و ساعت بیولوژیکی بدن که ترشح هورمون را تنظیم می کند، می تواند بر خلق و خو و خواب تأثیر بگذارد. از شر افسردگی و بدبینی خلاص شوید.

یکی از اعضای هیأت علمی گروه روانپزشکی دانشگاه گفت: با فرا رسیدن فصل پاییز و سرد شدن هوا، روحیه 11 درصد از مردم بدتر می شود.

اردوغان با تاکید بر اینکه همه افرادی که از افسردگی فصلی رنج می برند لزوماً دچار افسردگی نمی شوند، گفت: درصد کمی از افرادی که با تغییر فصل به طور ناگهانی دچار اضطراب و افسردگی می شوند ممکن است نیاز به درمان های مداخله ای داشته باشند.

روانپزشک دانشگاه با بیان اینکه اختلالات عاطفی یا افسردگی فصلی افراد را به اشکال مختلف تحت تاثیر قرار می دهد، افزود: در فصل بهار نیز احتمال تغییرات خلقی وجود دارد.

دکتر. فعالیت، خلق و خوی بالا به شکل شادی، خوش بینی بیش از حد، بی قراری در حرکات، مشکلات تمرکز و برنامه های بلندپروازانه.

این عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: در بیماران مبتلا به اختلال دوقطبی، علائم شیدایی و شیدایی با شروع فصل بهار عود می کند و علائم اختلال افسردگی در فصل پاییز عود می کند.

روانپزشک دانشگاه علائم و نشانه های افسردگی فصلی را شباهت زیادی به افسردگی مزمن عنوان کرد و خاطرنشان کرد: کاهش انرژی، تغییرات مشهود در میزان خواب، میل جنسی، توجه و تمرکز، تغییر در میزان اشتها. از جمله علائم افسردگی هستند.

این مدرس دانشگاه که تنها عاملی که افسردگی فصلی را از سایر اختلالات روانی و افسردگی ها متمایز می کند، زمان بروز افسردگی فصلی می داند، گفت: افسردگی فصلی در فصل خاصی از سال عود می کند.

دکتر. شمس با بیان اینکه احتمال بروز همه بیماری ها و اختلالات روانی تقریباً یکسان است، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال سن شروع افسردگی بین 30 تا 40 سالگی است، در حالی که اختلال دوقطبی و شیدایی در افراد بین 20 تا 25 سال بیشتر است. سن. .

این عضو هیئت علمی دانشگاه تاکید کرد: به طور کلی اختلالات روانی، انواع بیماری ها از این قاعده مستثنی نیستند، تاریخ دقیق شروع یا سن خاصی ندارند و حتی امکان غلبه بر این شرایط برای فرد وجود دارد. افراد زیر 50 یا 20 سال که از افسردگی یا افسردگی فصلی رنج می برند.

دکتر با تاکید بر اهمیت درمان انواع افسردگی ها. شمس با تاکید بر این نکته تاکید کرد: اگر این بیماری به موقع تشخیص داده شود و درمان ها قبل از شدید شدن علائم آغاز شود، روند درمان تا حد زیادی از بروز مشکلات بعدی جلوگیری می کند.

وی استفاده از درمان های دارویی، غیردارویی و یا مشاوره را یکی از روش های درمانی افسردگی فصلی ارزیابی کرد و تاکید کرد: اختلال دوقطبی مستلزم مراجعه به پزشک است، خود را مطلع سازید زیرا در تجویز نور درمانی و سایر داروهای ضد افسردگی این موضوع بسیار مهم است.

بر اساس اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، روانپزشک این دانشگاه گفت: درمان با داروهای ضدافسردگی در برخی از بیماران مبتلا به اختلال عاطفی فصلی به ویژه در صورت شدید بودن علائم بسیار موثر خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا