اخبار روز

انتقاد شدید از نیروهای مسلح آذربایجان! / پاسخ کوبنده نیروهای مسلح آذربایجان!

برخی از کارشناسان و رسانه ها از عملکرد ضعیف نیروهای مسلح گلایه کرده اند. شبکه نیروهای مسلح آذربایجان نیز در جواب این انتقاد اعلام کردند که برخی فقط می توانند گله و شکایت کنند.

نوشته های مشابه

به گزارش پی ام آپ کانال نیروهای مسلح آذربایجان، وی نوشت:

از 20 سپتامبر، واقعیت جدیدی در آذربایجان آغاز می شود. اقدامات ضدتروریسم برق آسای آذربایجان بقایای گروه نظامی ارمنی در قره باغ را که بر خلاف تمام توافقات پس از نوامبر 2020 در خاک آذربایجان باقی مانده بود، نابود کرد.

شبکه نیروهای مسلح آذربایجان نیز با گلایه از انتقاد برخی کارشناسان و رسانه ها مبنی بر عدم ورود به خانکندی نوشت: برخی فقط می توانند ناله کنند!

این رسانه در ادامه نوشت: وقتی آذربایجان در سال 2016 ارتفاعات لله تپه را پس گرفت، چنین کارشناسانی انتقاد کردند و گفتند: «چرا اینقدر خوشحالید؟ چه شده؟ شوشا برگردانده شد؟ وقتی شوشا برگردانده شد، موضوع انتقاد و قر زدن تغییر کرد: “چرا به پیشروی ادامه ندادیم؟” حالا یک سری انتقادات نابجای جدید وجود دارد: “چرا بعد از اولین جلسه در یولاخ پرچم را بر بلندای خانکندی به اهتزار در نیاوردید؟”

کانال نیروهای مسلح آذربایجان نوشت: این هنوز یک پیروزی کامل نیست. آیا باید  قاپان و مغری را می گرفتیم؟ «ما باید به ایروان حمله می‌کردیم و این یک پیروزی محسوب می‌شد؟!» و به هر حال، چرا آذربایجان اقدام خود را در گلندیل پاک نکرد؟

اما به طور جدی، ما چنین وظیفه ای نداشتیم حمله به هر خانه در خانکندی و جنگیدن در نبردهای خیابانی. آذربایجان عملیات ضد تروریستی انجام داد. ما زیرساخت های نظامی قره باغ را ویران کردیم بقایای آن (و تعداد کمی از حملات آذربایجان جان سالم به در بردند) تسلیم شدند و خلع سلاح شدند. ما کنترل جاده ها و ارتفاعات کلیدی را به دست گرفته ایم. ما نه تنها در این امر موفق بودیم، بلکه خود دولت ارمنستان نیز شکست را پذیرفت و نمایندگان او به مذاکرات در یولاک منجر شدند.

و در حالی که برخی تلاش می کنند پیروزی را کم اهمیت جلوه دهند، اجازه دهید سخنان رئیس جمهور الهام علی اف را به خاطر بسپاریم: “من می دانم کی و چگونه باید عمل کنم.”

چه کسی از ما می توانست تصور کند که هیئتی از ارامنه قره باغ فقط یک ماه پیش، در حالی که در خانکندی حتی نمی خواستند کلمه “اتحاد مجدد” را بشنوند، مطیعانه به یولاخ بیایند؟ چه کسی پیش از سال 2025 انتظار پیشرفت جدی و عمده در قره باغ را داشت؟ چه کسی می تواند در 24 شهریور 2020 باور کند که مدتی بگذرد و آذربایجان شوشا را آزاد کند؟

نگین یوسف پور

نگین یوسف پوریان هستم از شهر سمنان و بعنوان سردبیر این رسانه جدیدترین اخبار روز رو برای شما قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا