اخبار روز

خبر خوش برای کارمندان؛ کارمندان، منتظر افزایش حقوق و دستمزد باشند!/ جزئیات خبر

نوشته های مشابه

جزئیات خبر مربوط به افزایش حقوق کارمندان را از اینجا بخوانید.

به گزارش پی ام آپ؛ احمدرضا سالاروند گفت: با توجه به افزایش ۲۰ درصدی مابه‌التفاوت حقوق کارمندان دولت و قولی که به تیم مذاکره‌کننده کارگری در شورای‌عالی کار داده‌اند مبنی بر اینکه اگر حقوق و مزایای کارکنان دولت افزایش یابد، مزد کارگران هم افزایش می‌یابد. لذا باید هرچه سریعتر جلسه ترمیم مزد در شورای‌عالی کار برگزار شود.

سالاروند با بیان اینکه در ماده ۱۶۷ قانون کار به صراحت تشکیل جلسه شورای‌عالی کار با درخواست سه نفر را عنوان کرده است، افزود: دستمزد کارگران باید طبق ماده ۴۱ قانون کار محاسبه شود تا کارگران، که ستون اصلی تولید کشور هستند، بتوانند حداقل‌های زندگی خود را جبران کنند. رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار لرستان بیان کرد: امروزه با توجه به اینکه تورم هر روز بالا می‌رود و سفره‌ی کارگری کوچک و کوچکتر می‌شود، باید وزیرکار سر قولی که داده بماند و جلسه ترمیم مزد کارگران را با توجه به شرایط موجود جامعه برگزار کند. وزیرکار اعلام کرده که قانون سالی یکبار اجازه می‌دهد که حقوق کارگران بررسی شود، اما چرا ایشان اجازه ندادند در اوایل سال و طبق ماده ۴۱ که تورم و سبد معیشت کارگران در نظر گرفته می‌شود، دستمزد افزایش پیدا کند؟ مشهود است که دستمزد امسال طبق قانون افزایش پیدا نکرد و همین باعث شده که جامعه کارگری بیش از پیش با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم کند.

رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار لرستان گفت: درخواست جامعه کارگری برای افزایش مجدد دستمزد، طبق قول و وعده‌ای است که به تیم مذاکره‌کننده داده شده و ما نیز بی‌صبرانه منتظر جلسه شورای‌عالی کار در رابطه با افزایش حقوق کارگران هستیم.

آوین احمدی

آوین هستم سردبیر رسانه پی ام آپ که از جدیدترین ترند های روز برای شما خبر قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا