اخبار روز

افزایش تعداد ناوگان به 250 فروند هواپیما قبل از پایان سال.

نوشته های مشابه


به گزارش پی ام آپ، محمد محمدی بخش به معرفی گزارش پروازهای اربعین 1402 پرداخت و گفت: برای عملیات پروازی اربعین که از 27 مرداد تا 20 مرداد آغاز شده است. شهریور در این ماه تاکنون در مجموع 4643 مجوز پرواز صادر شده است که از این تعداد 966 مجوز متعلق به خطوط هوایی عراق است.

وی با بیان اینکه بیش از 300 هزار زائر از طریق 23 فرودگاه در ایران به فرودگاه های نجف و بغداد اعزام می شوند، افزود: تاکنون 70 درصد بلیت های اربعین فروخته شده و از آغاز عملیات پروازی اربعین تاکنون 65 هزار و 786 زائر جابجا شده اند. با 512 پرواز تبدیل شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره نظارت بر نحوه عرضه بلیت ها گفت: سازمان تعزیرات، دادسرا، سازمان هواپیمایی کشوری و سازمان بازرسی کل کشور در قالب مجموعه ای از تمامی شرکت ها. و سایت های فروش بلیط نحوه ارائه و نمایش روزانه بلیط ها را بررسی و بررسی کنید.

استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان به عنوان راهبرد در صنعت حمل و نقل هوایی

محمدی بخش در یک برنامه تلویزیونی صنعت حمل و نقل هوایی را موتور توسعه کشور دانست و گفت: این صنعت بیش از 43 سال است که در ایران درگیر جنگ تمام عیار بوده و تحریم ها را تایید کرده است.

وی صنعت حمل و نقل هوایی را ایمن ترین بخش حمل و نقل خواند و گفت: با وجود قرار گرفتن در شرایط سخت تحریم، یاد گرفتیم که چگونه این صنعت را حفظ کنیم و بتوانیم رتبه قابل قبولی در حوزه ایمنی و امنیت در دنیا کسب کنیم. برای رفع نیازهای این صنعت، یک برنامه ده ساله و چهار استراتژی شامل مقاوم سازی، حرکت به سمت تعمیر قطعات، تامین نقدینگی برای نوسازی ناوگان و ساخت هواپیماهای بومی تعریف شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان یک استراتژی در صنعت حمل و نقل هوایی است تا جایی که امروزه هیچ موتور یا قطعه ای برای تعمیر به خارج از کشور ارسال نمی شود بلکه تعدادی از شرکت ها صاحب قطعات خود هستند. . در ایران تعمیر می شوند.”

افزایش تعداد ناوگان به 250 فروند هواپیما قبل از پایان سال.

محمدی بخش با بیان اینکه تعداد ناوگان هوایی کشور تا پایان سال به 250 فروند هواپیما افزایش می یابد، تصریح کرد: میانگین عمر ناوگان هوایی کشور از 28.5 سال در ابتدای دولت سیزدهم به 26 سال رسیده است. عمر مفید ناوگان نه تنها دو سال جوان شده، بلکه از پیری ناوگان طی دو سال جلوگیری شده است و قصد داریم میانگین عمر ناوگان را به کمتر از 20 سال کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه در 20 ماه گذشته 60 فروند هواپیما وارد کشور شده است، افزود: از این تعداد 30 فروند تاکنون عملیاتی شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ایران به برکت دیپلماسی فعال به 108 مقصد بین المللی پرواز دارد، افزود: روزانه 1200 پرواز در ایران انجام می شود. همچنین ۲۹ کشور پرواز مستقیم از ایران دارند و ۲۷ شرکت هواپیمایی خارجی از اروپا، آسیای مرکزی و چین در ایران فعالیت دارند. در 20 ماه گذشته تفاهم نامه بین المللی با 32 کشور منعقد شده است که بر اساس آن تمامی این پروازها به سلامت انجام می شود.

منبع: ایسنا


آوین احمدی

آوین هستم سردبیر رسانه پی ام آپ که از جدیدترین ترند های روز برای شما خبر قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا