اخبار روز

اعلام جزئیات بنزین زدن با کارت های بانکی / اجرای طرح در سکوی پایلوت تهران!

به نقل از شمانیوز، به گزارش سایت پی ام آپ، در مرحله اول این طرح در ایستگاه پایلوت تهران اجرا می شود و در صورت آماده بودن سکوها و دریافت مجوزها و تکمیل مراحل خوداظهاری از سوی افراد به سمت بنزین سوپر با کارت های مغناطیسی در سایر جایگاه ها خواهیم رفت.

نوشته های مشابه

مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از اجرای طرح پایلوت عرضه سوخت از طریق کارت بانکی در جایگاهی در تهران خبر داد و گفت: در صورت موفقیت آمیز بودن مراحل تست و صدور مجوز، در مرحله اول این طرح توزیع بنزین سوپر از طریق کارت بانکی آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه عرضه بنزین سوپر در حال حاضر از طریق کارت آزاد است، تاکید کرد: در حوزه توزیع سوخت ممتاز بستر ارتباطی ما باید آنلاین باشد و اگر آنلاین نباشد قطعا استفاده از کارت بانکی چالش برانگیز است.

مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: برای استفاده از کارت بانکی در توزیع سوخت نیازی به اتصال به شبکه شتاب نیست و افرادی که کارت بانکی دارند مانند طرح هدفمندی یارانه‌ها یک شماره حساب در دسترس به عنوان کارت سوخت وارد می کنند.

صادقی افزود: سامانه هوشمند سوخت شبکه ای مستقل از سامانه های دیگر است که ربطی به بانک اطلاعاتی سامانه های دیگر ندارد و تنها از کارت های بانکی برای توزیع سوخت استفاده می شود.

وی با اشاره به اینکه در توزیع سوخت کشور به یک راه حل اکتفا نکرده ایم، گفت: سامانه هوشمند سوخت مزیت آفلاین بودن را دارد که سایر کارت ها فاقد آن هستند و هیچ کدام به طور کامل جایگزین کارت سوخت هوشمند نمی شود.

مدیر سامانه هوشمند سوخت کشور گفت: بسیاری از جایگاه های سوخت در نقاط دورافتاده قرار دارند و به دلیل آفلاین بودن سامانه هوشمند سوخت، امکان توزیع سوخت در صورت خاموشی وجود دارد اما با توجه به اینکه شبکه بانکی آنلاین است، در صورت خرابی، در عمل جایگاه دیگر فعالیت نمی کند، بنابراین در حال حاضر فقط توزیع بنزین سوپر از طریق کارت بانکی در دستور کار قرار گرفته است.

صادقی امکان کپی برداری از کارت های بانکی را از دیگر موانع این طرح اعلام کرد و افزود: این در حالی است که کارت هوشمند سوخت به هیچ وجه قابل کپی برداری نیست. باید رایزنی هایی در این زمینه انجام شود تا راه حل های اساسی برای این معضل پیدا شود اما همه این موانع مانع از حرکت در این مسیر نشده است و توزیع سوخت از طریق کارت های بانکی یکی از طرح های اولویت دار است که در حال پیگیری و اجرای آن هستیم.

وی درباره پیشرفت این پروژه گفت: کدگذاری این پروژه در حال تکمیل است و در حال رفع چالش های پروژه و هماهنگی با سایر دستگاه ها هستیم.

مدیرعامل سامانه هوشمند سوخت کشور تاکید کرد: با توجه به موانع موجود بر سر راه تامین تراشه کارت های بانکی، این طرح نقش مهمی در کاهش هزینه های ارزی و رفع محدودیت های این حوزه خواهد داشت. هر تراشه بسته به نوع آن حدود یک دلار هزینه دارد که شامل هزینه حمل و نقل و ثبت، انتشار مجدد و توزیع می شود که در تمام این هزینه ها و زمان صرف شده برای تولید و توزیع کارت سوخت با استفاده از کارت بانکی صرفه جویی می شود.

وی با اشاره به اینکه هزینه ثبت نام بر عهده شرکت تحقیق و توسعه ناجی و توزیع آن بر عهده شرکت پست است، گفت: هزینه نگهداری، پالایش اطلاعات و سفارشی سازی کارت از دیگر هزینه های ثانویه صدور کارت سوخت است که مجموع همه این موارد از بهای دریافتی بابت ثبت‌نام کارت سوخت بیشتر است.

آوین احمدی

آوین هستم سردبیر رسانه پی ام آپ که از جدیدترین ترند های روز برای شما خبر قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا