اخبار روز

اعدام عاملین تجاوز به یک زن در مرند! / اعدام 5 نفر به دلیل تجاوز به عنف و سرقت!

تجاوز به عنف یک عمل جنسی‌ای که با زور، اِجبار، تهدید و بدون رضایت یک زن انجام می شود و اثبا آن مجازات اعدام را برای متجاوز در پی دارد. صبح امروز 5 تن از کسانی که در سال گذشته به یک زن تجاوز کرده بودند اعدام شدند.
روز 31 اردیبهشت ماه در سال 1401 زنی به همراه ماموران اورژانس اجتماعی به دادسرای مرند مراجعه و اعلام کرد که توسط پنج غریبه به سرقت رفته و به کوه های اطراف مرند برده شده و متأسفانه توسط هر پنج نفر مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند. ان 5 نفر صبح امروز به دلیل تجاوز به عنف اعدام شدند.
پنج نفر صبح امروز در شهرستان مرند آذربایجان شرقی اعدام شدند. جرم این افراد ربودن و تجاوز به زن است.
به گزارش پی ام آپ، ضیاء مهر دادستان و دادستان انقلاب شهرستان مرند اعلام کرد: در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه در ماه 1401 زنی به همراه مددکاران اورژانس اجتماعی به دادسرای مرند مراجعه و اعلام کرد که توسط پنج نفر ناشناس به سرقت رفته و به کوه های اطراف مرند برده شده و متأسفانه توسط  هر پنج نفر مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند.

به گزارش خبرنگار دستگاه قضا (میزان) وی افزود: با وصول این شکایت و با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله دستورات لازم برای دستگیری متهم از سوی دادسرا صادر شد.

دادستان و دادستان انقلاب شهرستان مرند گفت: در تاریخ ۱۳ فروردین خرداد در ماه 1401 و تنها چهار روز پس از وقوع جنایت، هر پنج متهم توسط پلیس آگاهی فرجا شهرستان مرند شناسایی و دستگیر شدند و در بازجویی ها به جرم خود اعتراف کردند. در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که متهم دارای سوابق متعدد کیفری است.

ضیا مهر وی بیان کرد: پس از صدور کیفرخواست و بررسی کامل پرونده در دادگاه کیفری استان، در نهایت هر پنج متهم با اعترافات و مستندات به اتهام تجاوز به عنف به اعدام و با سایر اتهامات به حبس محکوم شدند. حکم این افراد در دیوان عالی کشور تایید و امروز 18 مرداد ماه اجرایی شد.

نگین یوسف پور

نگین یوسف پوریان هستم از شهر سمنان و بعنوان سردبیر این رسانه جدیدترین اخبار روز رو برای شما قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا