اخبار روز

ارتش ایران برای F35 حریم مشخص کرد!/ شناسایی، رهگیری و نابودی از اهداف ایران در مورد F35 !

امیر صمد آقا محمدی، رئیس سازمان جهاد خودکفایی و تحقیقات نیروی پدافند هوایی گفت: ما توانایی کشف، رهگیری و رصد F35 را داریم و برنامه حمله و انهدام برای آنها در نظر گرفته شده است. این‌ها همه جنگ روانی است که دشمن به راه می‌اندازد. تا زمانی که دشمن به مرزهای بین‌المللی ما وارد نشوند و به قوانین ما و قوانین بین‌المللی احترام بگذارد برخوردی با آن‌ها صورت نمی‌گیرد.

به گزارش پی ام آپ رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: حوزه آفند هوایی، حوزه‌ای است که به شدت توسط همه قدرت‌های نظامی دنیا با پیشرفت‌های روز افزونی که دارند در حال توسعه است. همزمان با توسعه آفند هوایی، پدافند هوایی باید از خود در برابر تهدیدات محافظت کند. در زمینه تحقیقات صنعتی کل نیروهای مسلح به ویژه پدافند هوایی، چه در ارتش و چه در سپاه، چشم انداز و برنامه ای به نام آینده پژوهی داریم.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، با ماموریت ها و دستاوردهای سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی پدافند هوایی جمهوری اسلامی ایران و دلایل اقتدار دفاعی کشور آشنا می شویم. خبرگزاری مهر گفت و گوی مفصلی با امیر صمد آقا محمدی رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی پدافند هوایی داشته است که بخش هایی از آن را می خوانید:

نشان ارتش ایران برای F35 / شناسایی، رهگیری و نابود می کنیم!

*به لطف خدا می‌توانیم بگوییم که در بحث کشف ریزپرنده ها در دنیا جز برترین‌ها هستیم. سامانه راداری کاشف که سال ۹۹ توسط امیر فرماندهی محترم نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد، امروز به تعداد انبوه به خط تولید رسیده است. می‌توان گفت که این سامانه راداری با قابلیت‌هایی که دارد در سطح دنیا جز رادارهای بی‌نظیر از لحاظ کشف ریزپرنده ها است.

*ما در بحث عنوان کردن اسامی سامانه‌ها و یا رونمایی از محصولات یک سری محدودیت‌هایی داریم. سامانه‌های بسیار زیادی وجود دارند که نمی‌توانیم از آن‌ها نام ببریم. در بخش ریز پرنده‌ها به رادار کاشف و رادارهای دیگر اشاره کردم که واقعاً بی‌نظیر هستند و افرادی که از نزدیک آن را بازدید کرده‌اند و یا سازمان‌هایی که از آن استفاده می‌کنند به ویژگی‌های بی‌نظیر آن معترف هستند و نمونه مشابهی با این دقت در حوزه کشف وجود ندارد.

تاخت و تاز جهانی پهپادها و موشک های ایران/ ما به تامین تجهیزات دفاعی وابسته نیستیم

قدرت نمایی این موشک ایرانی در برابر جنگنده های نسل 5 و موشک های بالستیک

*خوشبختانه ایران جز برترین‌های پهپاد، هم در حوزه مقابله با پهپاد و هم در حوزه بهره گیری از پهپاد است. اخبار و رسانه‌های مختلف بهره گیری از پهپاد در حوزه پهپادهای تهاجمی پوشش داده شده است. در حوزه پدافند هوایی هم در چندین رزمایش از پهپاد به عنوان رهگیر و درگیر استفاده کردیم که پهپادها را به سمت هواپیماهای با سرنشین و بدون سرنشین هدایت کردند و نیروهای متخاصمی که وارد منطقه رزمایش شده بودند را فراری داده و آماده درگیری بودند. سال‌ها قبل برای اولین بار از پهپاد رهگیر استفاده کردیم و امروز در این حوزه پیشرفت‌های بسیار چشمگیری صورت گرفته است و آمادگی مقابله با هرگونه تهدیدی را داریم.

*بحث لیزر یکی از پروژه های مرتبط ماست. بحث انرژی مستقیم، لیزر و پالس های الکترومغناطیسی در سراسر دنیا مطرح است و ما یکی از نیروهایی هستیم که به این توانایی دست یافته ایم. برای اینکه بتوانیم با انواع تهدیدات در محیط های شهری و غیر شهری مقابله کنیم باید سریع و ارزان در این مسیر حرکت کنیم. بحث پارازیت الکترونیکی، فریب الکترونیک، بحث های سایبری، نفوذ به شبکه های ارتباطی دشمن و اینترنت داخلی دشمن، و کنترل فرماندهی مقوله هایی است که ما به آنها ورود پیدا کردیم. در پدافند هوایی و سایر بخش‌های نیروهای مسلح، اختلالات سایبری و الکترونیکی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ما طرح ها، پروژه ها و محصولات مختلفی داریم که در صورت نیاز به آنها اشاره می شود و به گوش مردم عزیز می رسد.

*مشکل F35 چند سال پیش برطرف شد. امروز در مورد هواپیماهایی صحبت می کنیم که نام آنها را ذکر نکرده ام. ما توانایی شناسایی، رهگیری و نظارت بر F35 را داریم و این همان چیزی است که برنامه برخورد و تخریب برای آن طراحی شده است. اینها همه جنگ روانی است که دشمن شروع کرده است.تا زمانی که دشمن به مرزهای بین‌المللی ما وارد نشوند و به قوانین ما و قوانین بین‌المللی احترام بگذارد برخوردی با آن‌ها صورت نمی‌گیرد.

نگین یوسف پور

نگین یوسف پوریان هستم از شهر سمنان و بعنوان سردبیر این رسانه جدیدترین اخبار روز رو برای شما قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا