اخبار روز

اتصال ماهواره ای آیفون با کمک SpaceX بهبود یافته است!/جزئیات

سال گذشته اپل با عرضه سری آیفون 14، قابلیت ارسال اعلان های اضطراری از طریق ماهواره را نیز معرفی کرد. کوپرتینویی ها در حال همکاری با Globalstar برای این ویژگی هستند و اکنون گزارش جدیدی نشان می دهد که Globalstar SpaceX را برای پرتاب ماهواره های خود برای بهبود قابلیت پیام رسانی اضطراری آیفون انتخاب کرده است.

به گفته Nola Media و براساس داده‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، شرکت Globalstar برای پرتاب ماهواره‌هایش، بین سال‌های 2023 تا 2025 به اسپیس ایکس 64 میلیون دلار پول می‌‌دهد.

بهبود توانایی ارسال پیام های اضطراری آیفون با استفاده از SpaceX

گوشی‌های سری آیفون ۱۴ می‌توانند پیام‌های اضطراری را از طریق ماهواره ارسال کنند، زمانی که به Wi-Fi یا شبکه تلفن همراه دسترسی ندارند. اپل هنگام راه اندازی این ویژگی اعلام کرد که به مدت دو سال رایگان خواهد بود. با این حال، ما نمی دانیم که کاربران پس از این مدت چه چیزی باید پرداخت کنند.

اکنون Globalstar با همکاری SpaceX می‌خواهد عملکرد این عملکرد را بهبود بخشد. اگرچه قرارداد 64 میلیون دلاری بین گلوبال استار و اسپیس ایکس ممکن است در نگاه اول بزرگ به نظر برسد، اما اندازه این قرارداد در مقایسه با هزینه مدیریت ماهواره های گلوبال استار در فضا بسیار ناچیز است.

همانطور که ممکن است حدس بزنید، اپل بخش عمده ای از هزینه های مربوط به مدیریت ماهواره های Globalstar را متحمل می شود، بنابراین منطقی است که پس از دو سال شارژ کاربران را شروع کنیم. با این حال، ما انتظار نداریم که این هزینه ها آنقدر بالا باشد.

Globalstar موافقت کرده است که 85 درصد از ظرفیت شبکه کنونی و آینده خود را به آیفون‌ها اختصاص دهد. این شرکت پیش از اینکه سری آیفون 14 معرفی و عرضه شود، با دریافت 252 میلیون دلار وام از اپل، از یک شرکت کانادایی تجهیزات ماهواره‌ای به ارزش 327 میلیون دلار تهیه کرد. حالا هم با قراردادی 64 میلیون دلاری می‌خواهد با کمک اسپیس ایکس، قابلیت ارسال پیام اضطراری آیفون را بهبود دهد.

 

نگین یوسف پور

نگین یوسف پوریان هستم از شهر سمنان و بعنوان سردبیر این رسانه جدیدترین اخبار روز رو برای شما قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا