اخبار روز

آیا یارانه بنزین به خانواده های بدون خودرو تعلق می گیرد؟


به گزارش پی ام آپ، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: کمیسیون تلفیق هنوز مصوبه ای در خصوص افزایش قیمت بنزین و نحوه توزیع آن و همچنین تغییر مدل توزیع گاز نداشته است. سهمیه ها و اساسا جمع بندی نهایی کمیسیون بعید است به جای پلاک به سمت یارانه گاز برود خودرو در اختیار خانواده قرار می گیرد.

محسن زنگنه در نشست خبری با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق گفت: دولت در ماده 31 لایحه برنامه یارانه انرژی تنها به این موضوع اشاره کرده است که یارانه انرژی باید بین مردم تقسیم شود، اما آنچه هست رفتن به لایحه هیچ اتفاقی نیفتاده به همین دلیل ماده 31 دست نخورده باقی مانده است و بر این اساس انتشار هرگونه خبری مبنی بر تصویب کمیسیون تلفیق قیمت بنزین و حامل های انرژی و نحوه توزیع آن را تکذیب می کنم. کمیسیون تلفیق هنوز وارد بررسی این ماده نشده است. کمیسیون تخصصی تلفیق نیز با توجه به مسائل پیرامون این پرونده به این موضوع رسیدگی کرده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر اختصاص سهمیه بنزین به کد ملی شهروندان به جای پلاک خودرو، گفت: دولت در ماده 31 تنها اشاره کرده است که یارانه انرژی باید باشد. بین ایرانیان به طور مساوی تقسیم شد، اما او توضیح نداد که این تقسیم به چه معناست. برابری چیست و چگونه باید انجام شود؟ به همین دلیل این عدد را در مجموعه گنجانده ایم. علاوه بر این، تاکنون اعضای میز تلفیق به همراه کارشناسان مرکز پژوهش ها و رئیس مجلس دو جلسه با رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور و برخی از وزرا برگزار کرده اند. با توجه به انبوه نظرات مقرر شد در چند روز آینده جلسه ای در خصوص انرژی و صرفه جویی در مصرف انرژی و حامل های انرژی برگزار و تصمیم گیری شود.

بعید به نظر می رسد که نتیجه نهایی، ادغام سهمیه بنزین برای شهروندان به جای پلاک باشد.

زنگنه تاکید کرد: تاکنون بحث افزایش قیمت بنزین مطرح نشده و تصمیمی گرفته نشده است. در مورد دادن یارانه بنزین به مردم به جای خودرو، چندین سال است که نظراتی مطرح می شود که راه به جایی نبرده است، کمیسیون تلفیق هنوز تصمیمی در این باره نگرفته و جمع بندی نهایی بعید است که تلفیق به سمت درخواست بنزین رفته باشد. یارانه دادن به افراد و خانواده ها. البته باز هم می گویم هنوز تصمیمی گرفته نشده است.


آوین احمدی

آوین هستم سردبیر رسانه پی ام آپ که از جدیدترین ترند های روز برای شما خبر قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا