اخبار روز

آیا قرار است کارت ملی و کارت بانکی یکی بشوند؟ /جزئیات

توسط امضای تفاهمنامه همکاری مشترک بین سازمان ثبت احوال کشور و بانک ملی جمهوری اسلامی ایران، رابطه بین کارت ملی و کارت بانکی تجمیع شده است. این اقدام به امکان استفاده شهروندان از کارت ملی خود به عنوان کارت بانکی در آینده نزدیک منجر خواهد شد.

به گزارش پی ام آپ، سازمان ثبت احوال کشور تفاهم نامه ای با بانک ملی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری در انجام پروژه های مشترک به منظور ایجاد یا توسعه مشاغل بر اساس صلاحیت طرفین امضا کرد. از جمله موضوعات این تفاهم نامه می توان به تبادل اطلاعات برای عملکرد کارت ملی هوشمند به جای کارت بانکی و طراحی و تولید سلول های مربوطه از جمله خدمات تطبیق اثر انگشت کارت ملی، استفاده از بانک الکترونیکی اشاره کرد. سیستم پرس و جو هویت فردی، پرس و جو از آدرس افراد و سیستم پایگاه داده Sebbi Relative و گردآوری و ارائه مشاغل بر اساس احراز هویت وجود ندارد.

نجارزاده مدیرعامل بانک ملی ایران در مراسم امضای این تفاهم نامه مشترک گفت: امروز با هدف همکاری و هم افزایی بین دو اداره ثبت و بانک ملی برای ارائه خدمات مناسب تر، این تفاهم نامه امضا شد. بسیاری از مسائلی که مردم کشور و فرزندان عامل دولت در آن دخیل بودند با تحقق این هم افزایی حل می شود.

وی افزود: بانک ملی 52 میلیون مشتری دارد یعنی تقریبا اکثر افرادی که فرصت افتتاح حساب داشتند در بانک ملی حساب دارند و تلاش ما این است که خدمات مناسبی به مردم کشور ارائه دهیم و با با این همکاری خدمات مناسب تری به هموطنان ارائه می کنیم.

نجارزاده ادامه داد: از طرفی امیدواریم گام مثبتی در توسعه محصولات اعتباری مناسب و شفاف برداریم و با دسترسی به اطلاعات ارزشمند در سازمان ثبت احوال، تسهیلات به گونه ای مهیا شود که مشتریان بتوانند معتبر و واجد شرایط، سریعتر و شفاف تر و در نهایت خدمات بهتری ارائه خواهد شد.

وی تاکید کرد: در بحث کارت هوشمند ملی یکی از دغدغه‌های سال‌های اخیر بوده است که با برنامه‌ریزی سازمان ثبت احوال، چاپخانه Banco de la Nación چاپ کارت‌های هوشمند ملی را در دستور جلسه کار به منظور ارائه این خدمات به شهروندان به عنوان یک همکار قرار داده است. همچنین در پروژه های آتی و مشترک در بحث های هویتی و علیت نسبی با همکاری سازمان ثبت احوال سرمایه گذاری خواهد شد تا گامی موثر در جهت تحقق دولت الکترونیک برداشته شود.

کارگر رئیس سازمان ثبت احوال کشور در بخشی دیگر از این جلسه گفت: سازمان ثبت احوال و بانک ملی از قدیمی ترین نهادهای دولتی کشور هستند که در زمان تأسیس در ارائه خدمات به مردم بسیار موفق بوده اند.

وی افزود: سازمان ثبت احوال به عنوان نهاد متولی هویت بخشی به آحاد جامعه در مقاطع مختلف از جمله در دوران دفاع مقدس و انتخابات خدمات شایانی به کشور و مردم ارائه کرده است. بانک ملی نیز در طول تاسیس خود خدمات مهمی ارائه کرده است. بر این اساس بین دو نهادی که ارتباط بیشتری با مردم دارند و تجربیات خوبی کسب کرده اند، تفاهم نامه ای منعقد شده و با ارتباط آنها خدمات بهینه و درخشان تری به مردم ارائه می شود.

گردآوری شده توسط سایت ایسنا


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا