اخبار روز

آیا بازنشستگان می توانند بعد از این کلاس درس بدهند؟


به گزارش پی ام آپ، یکصد و سی و دومین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش با حضور وزیر آموزش و پرورش و سایر اعضا در سالن جلسات وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

در این جلسه رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش گزارشی از فعالیت های آموزش و پرورش ارائه کرد و گفت: کتاب های درسی به تمام استان ها ارائه شده و ساماندهی نیروی انسانی در مدارس به موقع انجام شده است.

برای آموزش بازنشستگان تا 24 ساعت در هفته مجوز دریافت کنید

و افزود: مجوز آموزش به بازنشستگان تا 24 ساعت در هفته اخذ شده است که تا حدودی کمبود معلم در برخی نقاط کشور برای سال تحصیلی جدید جبران می شود.

صحرایی تصریح کرد: استخدام دانش آموزان در آموزش و پرورش مانند سایر داوطلبانی است که وارد آموزش و پرورش می شوند و امتیاز خاصی به آنها داده نمی شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ساماندهی مدارس به خوبی انجام شده و مدارس آماده آغاز سال تحصیلی جدید هستند، گفت: مدیران مدارس آموزش های لازم را برای مقابله و مدیریت آسیب های اجتماعی در مدارس دیده اند.

صحرایی با اشاره به نقش و جایگاه مدیران در مدارس گفت: نوع مدیریت در آموزش و پرورش با سایر نهادها متفاوت است زیرا هدف آموزش و پرورش تشکیل افراد مسئول، قانون مدار، موثر در توسعه اجتماعی، سیاسی و… است. جامعه.

وی با اشاره به دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش تاکید کرد: هدف ما از تهیه و تدوین آیین نامه انتخاب و انتصاب مدیران کل آموزش و پرورش استان ها، ثبات مدیریت و ارتقای جایگاه آنان در آموزش و پرورش است. . .

وزیر دولت مردمی تصریح کرد: با تصویب این اساسنامه فرصتی برای وزرا ایجاد می شود تا افراد توانمند، کارآمد، نخبه و تاثیرگذار را برای مدیریت آموزش و پرورش استان ها انتخاب و منصوب کنند.

صحرایی اضافه کرد: باید به مدیری که در فرآیند تعلیم و تربیت توانمند، مؤثر و مؤثر باشد فرصت کار داده شود تا بتواند خلاقیت، نوآوری و مهارت خود را در جایگاه مدیر آموزش و پرورش به منصه ظهور برساند.

وی تاکید کرد: شاخص ها، شرایط و ویژگی های تعیین شده برای انتخاب و انتصاب مدیران کل آموزش و پرورش استان ها باید روند کاری آنها را بهبود بخشد و مانعی برای آنها ایجاد نکند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: مدیران محور اصلی تحول در آموزش و پرورش هستند. نوع عملکرد و فعالیت تاثیر زیادی در روند آموزشی دارد.

به گزارش روابط عمومی شورای عالی آموزش و پرورش؛ وزیر دولت مردمی در پایان تاکید کرد: مدرسه پشتوانه ملت، دولت و کانون تحول آموزش و پرورش است. تمام تلاش ما بر این است که مدرسه را محور اصلی اجرای سند تحول بنیادین قرار دهیم.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا