اخبار روز

ماجرای حیرت‌انگیز هیولای اسکاتلندی دریاچه لاخ نس چیست؟/ جزئیات + عکس

موجود اسرارآمیز یک هیولای دریاچه لاخ نس، معروف به “هیولای لاخ نس” در افسانه‌های مردم بریتانیا حضور دارد. این هیولا شبیه به موجودی عظیم‌الجثه و ماقبل‌تاریخی است که داستان‌ها می‌گویند در آب‌های عمیق دریاچه نس در اسکاتلند ساکن است. اولین گزارش از وجود آن به سال ۵۶۵ میلادی بازمی‌گردد.

پهپادهای مجهز به اسکنرهای حرارتی و قایق‌های دارای دوربین‌های مادون قرمز و هیدروفون (لرزه‌نگار آب) همراه با سایر ابزارها، برای کشف رمز و راز چند صد ساله دریاچه نس در اسکاتلند، از روز شنبه بسیج شدند!

به نقل از یورو نیوز؛ پل نیکسون، مدیر دریاچه نس که برنامه شکار “هیولای لاخ نس” را برگزار کرده است، به خبرگزاری فرانسه گفت: “هیچ جایی در جهان نیست که آوازه دریاچه نس به آن نرسیده باشد، اما هنوز پاسخی برای این پرسش که هیولای این دریاچه چه موجودی است، نداریم.”

هیولای دریاچه نس یک افسانه بریتانیایی درباره موجودی غول پیکر ماقبل تاریخ است که در آب های عمیق دریاچه نس در اسکاتلند زندگی می کند. اولین گزارش از وجود آن در سال 565 پس از میلاد ثبت شده است.

مشاهده هیولای دریاچه دریاچه برای اولین بار در اوایل دهه 1930 به رسانه ها گزارش شد و از آن زمان تاکنون بیش از 1100 مشاهده رسمی توسط گردشگران یا ساکنان این منطقه وجود داشته است.

این هیولا الهام بخش داستان نویسی و تولید فیلم ها و برنامه های تلویزیونی مختلف بوده و رونق صنعت گردشگری را در این منطقه تضمین کرده است. همانطور که گزارش های رسمی نشان می دهد، این هیولا هر ساله با جذب گردشگران میلیون ها پوند به اقتصاد اسکاتلند کمک می کند.

بازسازی هیولای خنده نصدار 2006 / عکس: AP
ماکتی از هیولای دریاچه نسدار اسکاتلند

آقای نیسکون معتقد است که موجوداتی عظیم‌الجثه در دریاچه تحت مدیریتش وجود دارند، چنان که به خبرگزاری فرانسه توضیح داد: “من نمی‌دانم چه موجوداتی هستند ولی موجودات عظیمی در دریاچه وجود دارد. من تصاویر اسکنری را دیده‌ام که نشان می‌داد، چیزهایی به اندازه یک کامیون در آب در حال حرکت هستند.”

مدیر دریاچه نس افزود: “این آخر هفته فرصتی است که ما باید با استفاده از جدیدترین روش‌هایی که تا کنون از آنها بهره نبرده‌ایم، جستجوی دیگری را در آب‌های این دریاچه آغاز کنیم. من که بی‌صبرانه منتظر دیدن آن موجودی هستم که بالاخره پیدایش می‌کنیم.”

چهار سال پیش گروهی از دانشمندان با آزمایش دی‌ان‌ای موجودات دریایی موجود در این دریاچه با رد فرضیه وجود کوسه، گربه‌ماهی، یا موجود دریایی مقابل تاریخ به این نتیجه رسیدند که دریاچه نس مملو از دی‌ان‌ای مارماهی است و احتمالا موجود مشاهده شده، یک مارماهی است که به سطح آب آمده است ولی مردم با دیدنِ سرِ آن جسمِ بزرگی برای آن متصور شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا